Najlepsza czapka na co dzień

Każdy z nas z pewnością doskonale pamięta, jak dużą popularnością cieszyła się czapka z daszkiem jakieś kilkanaście lat temu. Była ona jednak głównie domeną sportowców i osób słuchających hip-hopu. Dzisiaj, po mniej więcej dwudziestu latach moda na te czapki wróciła i tym razem jest dostępna dla każdego. Jakie okrycie głowy powinniśmy wybrać dla siebie, by było nie tylko funkcjonalne, ale i stylowe?

Jak wybrać dobrą czapkę z daszkiem?

czapki z daszkiem producentSezon letni to czas pięknej pogody, ale i mocnego, często niebezpiecznego dla naszego organizmu słońca. W tym okresie niezwykle ważna jest ochrona przed promieniami słonecznymi, na którą powinny składać się zarówno odpowiednie kremy z filtrem, jak i nakrycia głowy. Wśród mężczyzn głównym wyborem są właśnie czapki z daszkiem, które występują w dwóch wariantach. W sklepach znajdziemy modele nazywane snapback oraz full cap. Różnią się one przede wszystkim kształtem daszka, który w jednym przypadku jest wygięty, a w drugim zupełnie prosty. Jeden z modeli ma także regulację z tyłu głowy z charakterystycznym wycięciem, który swoje początki ma wśród graczy futbolu amerykańskiego, a czapki te potocznie nazywa się bejsbolówkami. Wyróżnia się kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze czapki z daszkiem Producent oferuje nam nakrycia wykonane z różnych materiałów, z czego najlepszym wyborem będzie zdecydowanie czapka bawełniana. Taki produkt doskonale przepuszcza powietrze, dlatego też możemy mieć pewność, że nasza głowa się nie spoci. Warto zwrócić także uwagę na długość daszka, która powinna odpowiadać naszemu wzrostowi. Jeżeli jesteśmy niscy, to zbyt długi daszek stworzy wrażenie przerysowanej sylwetki i nie będziemy wyglądać wtedy zbyt dobrze. Czapki z daszkiem dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dlatego też każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Odpowiednia czapka to nie tylko fajny dodatek do stroju, ale także zabezpieczenie przed mocnymi promieniami słonecznymi. W sklepach znajdziemy modele o różnym fasonie, które różnią się przede wszystkim rodzajem daszka oraz możliwością regulacji. Dobra czapka powinna być wykonana z przewiewnej bawełny, która będzie zapobiegać zbytniemu poceniu się głowy.