Naturalne kosmetyki do ciała i włosów

Kobiety uwielbiają dbać o siebie. W tym celu codziennie stosują różnego rodzaju kosmetyki i inne środki pielęgnacyjne. Dbamy o włosy i często chodzimy do fryzjera. W domu także samodzielnie wykonujemy różne maseczki na włosy z naturalnych składników. Do takich należy olej kokosowy o szerokim zastosowaniu.

Maseczka z oleju kokosowego

olej kokosowy na włosyZdecydowanie z naturalnych składników polecany jest olej kokosowy na włosy. Mimo wszystko nie przetłuszcza on włosów lecz je natłuszcza. Szczególnie polecane są maseczki wykonane z oleju kokosowego do włosów suchych. Ponad to świetnie nabłyszcza włosy od nasady aż po same końce. Po pierwsze olej kokosowy zawiera witaminy A,B, C i E. Dodatkowo kwas foliowy, minerały oraz nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe. Po maseczkach wykonanych z zawartością oleju kokosowego zaobserwować można przyspieszenie porostu włosów. Dodatkowo zapobiega wypadaniu włosów oraz mocne nawilżanie suchych włosów. Ponad to olej kokosowy wygładza puszące się włosów oraz zapobiega rozdwajaniu końcówek. Wszystkie maseczki robione z naturalnych składników przy użyciu oleju kokosowego poprawią wygląd naszej skóry i włosów. Można je stosować także u dzieci. Olej kokosowy stosowany jest także w przypadku problemów z ciemieniuszką u dzieci.

Jeśli chcemy mieć piękne, zadbane oraz zdrowe włosy należy o nie odpowiednio dbać. Odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą utrzymać zdrowe i lśniące włosy. To, że mamy przetłuszczające włosy nie oznacza, że nie możemy ich naoliwić od czasu do czasu. Odpowiednie kosmetyki do włosów dostępne są w drogeriach oraz można samemu skomponować naturalne maseczki. Najlepszy olej kokosowy powinien być nierafinowanej czyli tłoczony na zimno. Wtedy zawiera najwiecej potrzebnych składników i mikroelementów.