Niestandardowe okna wymagają firanek szytych na wymiar

Dawniej, jeszcze dwadzieścia lat temu, często podczas budowy domu istniały problemy z zakupem okna. Wiązało się to z tym, że nie oferowano jeszcze tak szerokiego asortymentu jak dzisiaj. Obecnie możemy zamówić okno o każdej wielkości, z dodatkowymi udogodnieniami w nim. W ubiegłych czasach wszystkie okna były jednakowej wielkości. Dzięki tej standaryzacji dobór firanki był bardzo prosty.

Obecnie należy zamawiać firanki szyte na wymiar

firanki na wymiarDruga dekada XXI wieku mija szybko. Każdy produkt, który oferowany jest na rynku szybko zyskuje szeroki asortyment. Jeżeli chodzi o okna stało się tak samo. Dziś można zamówić je bez problemu, w każdym rozmiarze. Do wyboru są także kolory ramy i inne szczegóły. Nawet uszczelka może się różnić od standardowej. W związku z tym dobór wszelkiego rodzaju rolet, zasłon i firan stanowi większy problem. Dla każdego, kto uważa, że maszyna do szycia to czarna magia jest to bardzo kłopotliwe. Na szczęście można zamówić firanki na wymiar. Wystarczy zmierzyć ramę okienną od parapetu, aż po wysokość karnisza, dodać około dwudziestu centymetrów zapasu, aby wszystko ładnie się zgrywało. Pozostaje tylko poczekać kilka dni. Po tym czasie odbieramy gotowy produkt, spełniający wszystkie wcześniej ustalone założenia. Wzór mamy dobrany do ściany lub innych, wyróżniających się elementów otoczenia, a wymiary stworzone są specjalnie pod typ naszego okna. Wszystko przebiega prosto. Wcale nie trzeba uczyć się szyć, aby posiadać takie coś. Czasy się zmieniają, coraz więcej ludzi zajmuję się takimi rzeczami. To nie jest PRL, gdzie każdy musiał radzić sobie samemu.

Przyjemnie i prosto mieszkanie zyskuje swój nowy blask. Odpowiednio dobrane firany dodają miejscu charakter, czynią go bardzo stylowym. Obecnie przeważają trendy wzorujące się na ubiegłych czasach, np. latach osiemdziesiątych. Taki szczegół w mieszkaniu świetnie wpasowuje się w ową modę. Dodatkowym atutem jest to, że są bardzo użyteczne. Chronią przed słońcem i spojrzeniami innych ludzi.