Niezbędna naprawa okien w Gdańsku

W ostatnim czasie zamieszkałam w kamienicy. Jak wszyscy wiemy klimat kamienic jest wspaniały, ale najczęściej zostają w nich zamontowane stare okna. Oczywiście dodają one wspaniałej atmosfery, problem polega jednak na tym, że ucieka przez nie ciepło, przez co wentylacja nie jest taka jak trzeba. Zaczęłam mieć problem z zawilgoceniem mieszkania. Zgłosiłam się więc do profesjonalnego serwisu okien w Gdańsku.

Zalety naprawy okien w Gdańsku

profesjonalny serwis okien gdańskDlaczego warto dbać o konserwację okien? przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie. Kiedy rozkręcamy grzejniki w sezonie zimowym a przez nasze nieszczelne okna ucieka całe ciepło to prawdziwy problem.  Zdecydowałam się na fachową pomoc. Bez wątpienia profesjonalny serwis okien gdańsk zaoferował mi fachowe usługi i naprawił moje okna. Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jak często powinna być przeprowadzana regulacja okien. W Gdańsku często wykonuje się naprawę na dużych oknach w kamienicy, czyli w takim miejscu, gdzie obecnie zamieszkuje. Dzieje się tak dlatego, ponieważ im większe i cięższe skrzydło, tym z roku na rok ma coraz większą tendencję do opadania. Spore ramy okienne wymagają częstszej regulacji niż małe okna. Nie bez znaczenia jest także ekspozycja na słońce, dlatego fachowcy z Gdańska doradzili mi coroczny ich przegląd. Od tej pory moje mieszkanie stało się cieplejsze i oszczędzam na ogrzewaniu.

Co ciekawe, dowiedziałam się również, że okna południowe są narażone na działanie promieni słonecznych, które przyspieszają starzenie się okien, zaś te usytuowane na północy zwykle przez większą część dnia znajdują się w cieniu i dłużej zachowują swoje właściwości. Poza tym, im starsze jest okno, tym bardziej należy o nie dbać i pamiętać o regularnych pracach konserwatorskich.