Niezbędne wyposażenie dziecięcego pokoju

W życiu każdego dziecka, przychodzi moment kiedy wyprowadza się on z sypialni rodziców do swojego, własnego pokoju. Niekiedy, niektóre dzieci robią to niechętnie. Z pewnością wpływ na to czy dziecko z łatwością przeniesie sie do własnej przestrzeni ma jej wygląd. Co zatem powinno znaleźć się w dziecięcym pokoiku, by maluch chętnie w nim zamieszkał?

Meble w pokoju dla dziecka

biurka szkolnePrzede wszystkim dziecięcy pokój powinien być kolorowy. Wielu rodziców decyduje się na neutralne kolory, tak by nie musieć robić remontu, gdy dziecko wkroczy w wiek szkolny i zwyczajnie kolorowe postacie z Disneyowskich bajek nie koniecznie będą mu się podobały. Jednak zadbanie o dodatek kolorowych akcentów jak dywan z dziecięcymi wzorami, półki z maskotkami, naklejki kolorowe na meble i lampa z kolorowym kloszem z pewnością uczynią pokój malucha bardziej przytulnym. Istotną rzeczą jest łóżko dziecięce. Zamiana bezpiecznego łoża sypialnianego z rodzicami na własne łóżko jest najtrudniejsze dla dziecka. By nie straciło ono poczucia bezpieczeństwa dobrze jest na zakupy zabrać ze sobą naszą pociechę by również brało udział w urządzaniu własnej przestrzeni. Niech sam wybierze kolor i kształt ramy jaki mu się podoba. Pozwalajmy mu brać dowolną ilość maskotek ze sobą do spania, a także dajmy mu wolną rękę przy wyborze pościeli w jakiej chce spać. My natomiast skupmy się na dobrym materacu do dziecięcego łóżeczka, tak by od najmłodszych lat zadbać o kręgosłup naszej pociechy. Wspólne zakupy i poczucie decydowania o własnej przestrzeni z pewnością ułatwi dziecku ten trudny krok jakim jest zmiana miejsca spania.

Pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim bezpieczny i przyjazny. Pamiętajmy zatem by wybierać meble, które się łatwo otwiera oraz zrezygnujmy lepiej z szuflad na prowadnicach bez spowalniaczy ponieważ istnieje zbyt duże ryzyko, że maluch przytnie sobie paluszki bawiąc się w otwieranie i zamykanie szuflady.

Więcej na stronie http://www.almer-meble.pl