żaluzje

Nowe żaluzje w domu

Niedawno zdecydowałem się na wymianę okien w mieszkaniu. Gdy pięć lat temu je kupiłem, to w ramie tkwiły stare drewniane okna pamiętające doskonale czasy PRLu. Miały żaluzje.

Żaluzje są coraz mniej popularne

żaluzjeByły one tak stare, że bałem się czasami je otwierać, bo wyglądały tak jakby miał się za chwilę rozpaść. Ponieważ miałem odłożonych trochę pieniędzy to zdecydowałem, że czas zrobić z tym w końcu porządek. Zdecydowałem się na okna typu PCV. Skusiła mnie ich niska cena, dobra termoizolacja oraz estetyczny wygląd. Ekipa fachowców z Wrocławia uwinęła się ze wszystkim w jeden dzień. Pozostała mi jeszcze tylko aranżacja nowych okien. W starych drewnianych oknach miałem aluminiowe żaluzje, które łatwo się łamały i zginały. Szukałem bardziej praktycznego i estetycznego rozwiązania i moją uwagę zwróciły rolety wewnętrzne. Rolety są świetnym rozwiązaniem, gdyż pozwalają na zachowanie prywatności w swoich czterech ścianach, a do tego prezentują się bardzo elegancko, nowocześnie i są w korzystnych cenach. Udałem się więc do marketu po rolety materiałowe. Wybór był ogromny i początkowo nie mogłem się zdecydować jaki kolor rolety wybrać, aby możliwie jak najlepiej pasował do mojego mieszkania. Moje mieszkanie było bardzo ciemne, gdyż miałem tapetę w odcieniach szarości, a meble były w kolorze brązowym. Chciałem, aby mój dom stał się nieco bardziej jasny dlatego zaciekawiły mnie rolety dzień noc, które dają spore możliwości. Są one zrobione w taki sposób, że okno może być w całości zasłonięte, a mimo to możemy sobie dobrać poziom przepuszczalności promieni słonecznych. Działają zatem podobnie jak zwykłe rolety. Ta możliwość mnie przekonała i zdecydowałem się na zakup właśnie tego rodzaju rolet.

Wybrałem rolety w kolorze szarym, dzięki czemu mój mroczny salon zyskał nieco więcej jasnych barw. Cena jaką zapłaciłem nie była wygórowana, a żaluzje zamontowałem samodzielnie.

Opublikowano w Dom