Obroża dla psa zabezpiecza przed zgubieniem

Zwierzątka niestety nie różnią się od siebie aż tak bardzo. Na przykład popularne koty dachowce – wszystkie wyglądają bardzo podobnie. Różnią się tylko jednym lub kilkoma małymi szczegółami, jak plamka bieli pod szyją, na ogonie czy  na uchu. Jeśli martwimy się o los naszego pupila i chcemy być pewni, że przy zgubieniu się odnajdzie, warto przedsięwziąć stosowne kroki.

Obroża dla pupila

obroża dla psaZ psami jest podobnie – poszczególni przedstawiciele jednej rasy są do siebie podobne. Co więc, jeśli pies się zgubi, a w okolicy jest kilka podobnych? Albo gdy ucieknie za daleko i nie będzie wiedział, jak wrócić do domu? Najlepiej zadbać o jakieś znaki szczególne, które ułatwią jego rozpoznanie. Jeśli pupil sam takich nie ma, najlepiej w nie zainwestować. Takim dodatkiem może być np. obroża dla psa lub – dla bardziej wymagających – czip. Obroża jest oczywiście mniej inwazyjnym zabezpieczeniem. Wpisana w ogłoszeniu obroża z pewnością pomoże ludziom rozpoznać naszą zgubę. Szeroko dostępne obroże mogą być noszone przez wiele psów, więc warto je jakoś spersonalizować. Grawerowane zawieszki z imieniem psa lub telefonem właściciela są strzałem w dziesiątkę. Obroża jest nie tylko zabezpieczeniem psa w razie zguby, ale także stylowym dodatkiem. Dziesiątki kolorów i wybór wzorów pozwalają na dopasowanie idealnej obroży do pieska, od tych najmniejszych po największe.

Identyfikacja psów niestety nie kończy się na jego wyglądzie. Poszczególne okazy są do siebie zbyt podobne. Na szczęście obroże dla psów (i innych zwierząt) ułatwiają to zadanie. Znajdziemy obroże dla psów-panów i psów-dam, szerokie i wąskie, z zawieszką i bez. Kwestia wyboru zależy od nas, najważniejsze żeby obroża zapewniała łatwiejsze rozpoznanie pupila w przypadku zguby. Pupil na pewno będzie nam wdzięczny.