Ochraniacze dla konia to podstawa

 

Jeżdżę konno odkąd skończyłam sześc lat. Konie to moja odskocznia, od codziennych problemów. Jako jeździec muszę więc pamiętam o kilku niezbędnych sprawach. Koń sam się nie oporządzi, i nie przygotuje do jazdy. To wytrzymałe i bardzo mądre zwierzęta, ale to człowiek musi im pomagać, i o nie dbać.

Przejażdżka w ciężkim terenie

bryczesy damskieKonie to silne zwierzęta, jednak przydatne ochraniacze dla konia to podstawa. Biegają i poruszają się po ciężkich terenach, dlatego bardzo ważne są ochraniacze. Trzeba dbać o ich nogi, ponieważ wiadomo, że w przypadku złamania, jest bardzo ciężko. Czasem koń ma skłonności do tego, że rani swoje nogi. Porusza się bardzo szybko i jedna noga może zawadzić o drugą. Ciężkie kopyta, dodatkowo podkute mogą być dla niego krzywdzące. Wielu specjalistów, jest zdania, aby zakładać ochraniacze bez konkretnego powodu. Uważa się, że dobrze jest robić to profilaktycznie, gdyż lepiej zapobiegać niż leczyć. Kulawiznę i inne schorzenia ciężko potem wyleczyć i doprowadzić konia do dobrego stanu. Podczas kłusowania, łatwo o zranienia. Koniki też często lubią brykać z radości, że są wypuszczone,i mogą sobie pobiegać. Tak więc bardzo ważne jest, aby chronić ich nogi, bo to ich najważniejsza część ciała. Ja zawsze zakładam ochraniacze, i zawsze będę to robiła. Zdrowie konia jest dla mnie najważniejsze. Nie chciałabym, aby cokolwiek się mu stało. Aby jazda była komfortowa, to i człowiek musi się czuć dobrze, i koń. Ochraniacze mogą być skórzane, materiałowe, filcowe, i z tworzyw sztucznych.

Mój koń, na którym jeżdżę od lat, cieszy się dobrym zdrowiem. Jego nogi są we wspaniałej formie, może sobie brykać do woli. Cieszę się, że mogę o niego dbać, bo dzięki temu dobrze mi się jeździ, a koń również jest radosny, że może się swobodnie wybiegać.

Sprawdź ofertę www.stajniasklep.pl