Odrobaczyć koty: skutecznie i szybko

 

Przyjmując pod swój dach kociaka bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z wielu rzeczy, o których od tej pory będziemy musieli pamiętać. Chodzi tutaj przede wszystkim o bardzo ważną profilaktykę zapobiegającą pasożytów kocich wewnętrznych oraz zewnętrznych, którą należy regularnie stosować. Jak powinno się najlepiej dbać o naszego czworonożnego przyjaciela?

Jak skutecznie i szybko odrobaczyć koty i psy?

skuteczne odrobaczanie kotaProfilaktyka przeciw pasożytnicza u kotów jest szczególnie ważne, jeśli posiadamy kota wychodzącego, polującego. Należy tutaj pamiętać o tym, że nasz zwierzak wraz ze zjedzeniem swojej ofiary pożera również jej niekiedy bogate życie wewnętrzne. Wprawdzie wiele pasożytów jest charakterystycznych jedynie dla danego gatunku zwierząt i tylko w takim żywicielu jest w stanie przeżyć, to są także i takie, które mogą zostać przeniesione ze jednego zwierzęcia na drugie. Skuteczne odrobaczanie kota powinno się odbywać, co pół roku, chociaż bezpieczne jest robienie tego już, co trzy miesiące. Najlepszym wyjście jest oczywiście okresowe badanie kału zwierzaka, wtedy będziemy mieć doskonały obraz tego, co siedzi w jego wnętrzu (lub nie). W przypadku gdy badanie kału wykaże, że kot, czy też pies nie ma pasożytów wewnętrznych to odrobaczania nie jest już konieczne i możemy sobie je odpuścić. Nie mniej jednak badania musimy powtarzać regularnie, w takim samym okresie jak odrobaczania, czyli koniecznie co sześć miesięcy ale możemy robić to już co trzy miesiące. Na rynku są także dostępne liczne preparaty na pasożyty wewnętrzne.

Do wyboru będziemy mieć miedzy innymi tabletki, które są chyba najbardziej popularne, ponadto mamy także takie rzeczy, jak specjalny płyn – zazwyczaj jest ona podawany małym kociętom i robi się trzy-cztery razy w odstępne około jednego-dwóch tygodni.