Odświeżanie podłogi za pomocą polimerów

W miejscach, gdzie zarówno estetyka jak i higiena są szczególnie ważne, na przykład w żłobkach, przedszkolach, szkołach, ale też szpitalach i przychodniach, restauracjach, halach sportowych, utrzymywanie parkietu w czystości ma szczególne znaczenie. Samo czyszczenie podłogi mopem może nie wystarczyć, potrzebne jest położenie takiej powłoki, która będzie opóźniała zużycie wykładziny.

Nabłyszczanie i pielęgnacja poprzez polimeryzację

polimeryzacja podłógPolimery to specjalne substancje powierzchniowo-czynne. Zawierają one różne woski. Każdy rodzaj polimeru służy do innego rodzaju powierzchni. Czyścić można kamień, linoleum, pcv i inne. Jednak lepiej nie robić tego na własną rękę. Specjalistyczna firma posiada zarówno odpowiednie emulsje jak i sprzęt służący do równomiernego rozprowadzenia mieszaniny po podłodze. Ważne jest również wcześniejsze oczyszczenie powierzchni oraz sama technika nakładania polimeru, która wymaga zręczności eksperta. Polimeryzacja podłóg to czasochłonna praca, gdyż należy położyć aż trzy warstwy polimeru, aby uzyskać zadowalający efekt, a pomiędzy jednym a drugim nakładaniem trzeba jeszcze odczekać odpowiednią ilość czasu do wyschnięcia warstwy. Nastepnie wykonuje się polerowanie i utwardzanie. Wykonanie tej usługi gwarantuje łatwiejsze czyszczenie podłogi. Firma wykonująca zlecenie powinna podzielić się również wiedzą na temat pielęgnacji takiej podłogi i przeprowadzić w ciągu paru miesięcy konserwację.

Polimeryzacja wykonana profesjonalnie zabezpiecza naszą podłogę przez wnikaniem w nią drobinek kurzu i brudu. Zmniejsza też jej podatność na uszkodzenia i ścieranie. Uzyskany efekt lśnienia pozostaje na dłużej i łatwo go przywrócić, używając elektrycznej polerki. Polimeryzacja jest bezpieczna dla zdrowia i nie powoduje alergii.