Offset wykonywany w Toruniu

Już od dziecka marzyłem o tym, aby otworzyć własną drukarnię offsetową, w której mógłbym realizować praktycznie każde zlecenie od moich klientów. Interesowały mnie zarówno małe, ale także duże nakłady, dzięki czemu klienci mogli drukować już od jednej sztuki oraz otrzymywali darmową wycenę, która przebiegała zawsze szybko i sprawnie.

Wycena za prace w drukarni

drukarnia offsetowa toruń

Otrzymywali ją dokładnie wtedy, kiedy chcieli. Dobrze wiedziałem, że bez perfekcyjnej obsługi klienta nie będę mógł wydrukować takich rzeczy, jak ulotki, wizytówki, katalogi, czy foldery reklamowe, dlatego też zatrudniłem parę osób, które bardzo dobrze znały się w tym temacie i na pewno obsłużą każdego z klientów. Trzeba było też zadbać o to, aby zatrudnić pracowników do obsługi specjalistycznych maszyn offsetowych, które znajdowały się w moim zakładzie poligraficznym. Szybko również przeniosłem część działań do Internetu, dzięki czemu klienci mogą samodzielnie projektować wszystkie materiały reklamowe i nie muszę już podejmować współpracy z grafikami, co jak wiadomo wiąże się z dodatkowymi kosztami, które trzeba ponieść. Dzięki temu drukarnia offsetowa Toruń okazała się naprawdę sprawdzonym biznesem, postanowiłem przede wszystkim skupić się na drobnych wydrukach, czyli na klientach, którzy nie dysponują większym budżetem i chcą jedynie wydrukować małą część materiałów reklamowych przy okazji uczestnictwa w różnorodnych targach, czy wydarzeniach branżowych.

Skupiłem się przede wszystkim na wizytówkach oraz folderach reklamowych i ulotkach, dzięki czemu wiem, że teraz każdy klient, który przychodzi i interesuje się którąś z tych rzeczy, mogę automatycznie wycenić koszt produkcji oraz stworzenia indywidualnego projektu graficznego, który również jest niezbędny. Moja drukarnia bardzo dobrze funkcjonuje do dzisiejszego dnia z czego jestem oczywiście bardzo zadowolony.