pieniądze

Operacje bezgotówkowe

Dla wielu osób możliwość robienia zakupów w sklepach, w których można płacić karta jest ogromną wygodą. Płacenie kartami płatniczymi: bankomatowymi czy kredytowymi sprawia, że nie trzeba nosić przy sobie gotówki. Można sobie pozwolić na większe zakupy, jeżeli okaże się że w sklepie coś akurat wpadło nam w oko a nie ma się przy sobie dostateczniej ilości gotówki.

Pieniądze pod kontrolą

pieniądzePłatności kartą umożliwiają czytniki kart magnetycznych, które znajdują się już w większości sklepów. Z całą pewnością można je spotkać we wszystkich marketach, a także w sklepach zlokalizowanych na terenie galerii handlowych. Problemy związane z brakiem możliwości płacenia kartą mogą się jednak pojawiać w mniejszych sklepikach. Właściciel sklepu odprowadza pewną prowizję od każdej operacji dokonanej kartą. W związku z tym małe sklepy osiedlowe czy sklepy wiejskie nie mają jeszcze możliwości płatności za zakupy za pomocą kart płatniczych.
Nowoczesne urządzenia sklepowe pojawiają jednak z całą pewnością we wszystkich większych sklepach. Są one wyposażone w monitory dotykowe, dzięki którym szybkość obsługi kasowej zdecydowanie się zwiększa. Monitory dotykowe są także bardzo wygodne w użyciu i bardzo chwalone przez pracowników. Klienci sklepów mogą się spotkać z monitorami dotykowymi także przy wagach na stanowiskach z warzywami i owocami.

Dla wielu klientów sklepów bardzo duże znaczenie ma także szybkość obsługi. W okresie zwiększonych zakupów, np. w okresie przedświątecznym wiele sklepów uruchamia przenośne kasy fiskalne i tym samym uruchamia dodatkowe stanowiska kasowe, aby znacznie przyśpieszyć obsługę. Żaden z klientów nie lubi zbyt długo czekać w kolejce do kasy. Przy większym tłoku w sklepach w okresach świątecznych większe obsłużenie kas jest koniecznością.