przeprowadzki

Pakowanie dobytku przy przeprowadzce

Przed przeprowadzką warto zapoznać się z podstawowymi radami dotyczącymi pakowania. Pakować należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to możliwe, zabrać się do pakowania możemy wybierając rzeczy mniej potrzebne. Bez których obędziemy się przez jakiś czas.

Przeprowadzki są trudną rzeczą do zaplanowania

Przedmiotami takimi są na pprzeprowadzkirzykład książki z naszej domowej biblioteczki, o ile oczywiście nie korzystamy z nich na bieżąco (bo na przykład od nich zależy nasza praca, czy z nich uczą się nasze dzieci). Tak radzą firmy oferujące usługi transportowe. Na samym końcu powinniśmy pakować na przykład dokumenty i rzeczy szczególnie ważne. Do tego wszystkie powinny być w jednym miejscu – by ich w razie potrzeby zbyt długo nie szukać. Ostatnie w kolejności powinny być też rzeczy związane z pracą i podstawowym funkcjonowaniem (na przykład część naczyń jest na co dzień konieczna). Paradoksalnie – im więcej czasu poświęcimy na pakowanie i im lepiej je przemyślimy, tym więcej czasu zyskamy. Nie stracimy go potem przy rozpakowywaniu, albo przy nagłej potrzebie znalezienia czegoś spośród kartonowych pudeł.
Co szczególnie ważne dzięki odpowiedniemu spakowaniu naszego dobytku, możemy uniknąć ewentualnych szkód, zniszczeń czy zagubienia jakichś przedmiotów.
Przeprowadzki nie muszą być koszmarem. Trzeba tylko trzymać się pewnych zasad. Rzeczy ciężkie należy pakować w możliwie najmniejsze paczki. Duże kartony są trudniejsze do przenoszenia, więc zwłaszcza w przypadku ich większego ciężaru, nie powinno się ich łączyć i pakować do większych gabarytowo kartonów. Nie wkładamy więc dwóch ciężkich przedmiotów do jednego większego kartonu, a pakujemy każdą osobno, w bardziej poręczną paczkę.

Dotyczy to nie tylko rzeczy o większej wadze. Wielkość paczki powinna być dostosowana do przedmiotu znajdującego się wewnątrz i względnie poręczna. Nie będziemy więc pakować czegoś do zbyt dużego kartonu, by potem luki uzupełniać papierem czy folią bąbelkową. Pakowanie dobytku w ten sposób tylko utrudni i transport i czas, który będzie trzeba poświęcić na samo pakowanie.