Pianka poliuretanowa a zdrowie człowieka i środowisko naturalne

W izolacji różnych pomieszczeń liczy się przede wszystkim dokładność. Izolacja musi być szczelna. Taką zaletę posiada z pewnością pianka poliuretanowa, która aktualnie jest bardzo często wykorzystywana przez klientów różnych firm.

Wpływ pianki na konstrukcję dachu, czyli ciężar pianki

dokładne ocieplenie piankąDużą zaletą pianki jest też to, że posiada niewielki ciężar. Dzięki temu konstrukcja dachu nie jest przez piankę obciążana. Jest to bardzo ważne – szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to buduje się budynki lekkie, z lżejszych materiałów niż kiedyś. Tu ważne jest, by konstrukcja tak ważnego elementu, jakim jest dach, nie była zanadto obciążona. Pianka może to zapewnić. Kolejną ważną zaletą pianki poliuretanowej jest zdolność do przepuszczania pary wodnej. Dzięki temu dom jest w stanie „oddychać”. W domu nie będzie duszno, ale też nie będzie wilgotno, ponieważ pianka poliuretanowa nie jest w stanie chłonąć wilgoci. Wiele osób pyta pracowników różnych firm, czy pianka poliuretanowa jest materiałem w 100% bezpiecznym. Odpowiedź jest prosta – pianka to najbezpieczniejszy dla ludzi i zwierząt materiał izolacyjny na rynku. Takie dokładne ocieplenie pianką jest absolutnie obojętne dla środowiska naturalnego, bo nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. W domach alergików pianka znajduje ogromne zastosowanie. Pianka jest nie tylko bezpieczna dla środowiska, ale ma też inną ważną zaletę – nie pochłania grzybów i drobnoustrojów. Pianka nie stanowi dla nich dobrego miejsca rozwoju, dlatego nie trzeba walczyć z pleśnią czy uporczywymi bakteriami.

Dlatego pianka powinna być stosowana również w budynkach, które mają problem z wilgocią. Wilgoć przyczynia się do rozwoju grzybów i pleśni, a jak wiadomo, jest to bardzo niezdrowe dla organizmu człowieka i zwierząt. Warto temu zapobiegać, ocieplając budynek pianką poliuretanową. Pianka zbudowana jest przede wszystkim z zamkniętych komórek. 90% wszystkich komórek tworzących piankę poliuretanową to komórki zamknięte, które nie przepuszczają wody i stanowią doskonały materiał przeciwwilgociowy.