Pięknie oświetlony hotel

 

Gdy zdecydowałam się, że otworzę swój własny hotel, wiedziałam, że będę chciała, aby był to obiekt najwyższej klasy. Zależało mi na tym, żeby wszystko urządzić w stylu luksusowym, aby przyciągnąć bogatą klientelę. Obiekt nadawał się do tego idealnie. Miałam miejsce, żeby urządzić tam strefę spa, zostały nawet pomieszczenia na salon masażu i zabiegi kosmetyczne. Najwięcej czasu jednak zdecydowałam się poświęcić na znalezienie odpowiednich elementów wystroju – w końcu najważniejsze jest pierwsze wrażenie.

Hotel z cudownym i praktycznym oświetleniem

żyrandole hoteloweDługo zastanawiałam się nad tym, w jaki sposób mam swój hotel oświetlić. Z jednej strony zależało mi na tym, żeby lampy i żyrandole prezentowały się doskonale, z drugiej strony powinny być wydaje. Dużo dałoby również wprowadzenie możliwości regulacji natężenia światła w pokojach hotelowych, jednak obawiałam się, że trochę za dużo wymagam. Na szczęście okazało się, że żyrandole hotelowe są dostępne w wielu wersjach, wiec udało mi się znaleźć coś, co idealnie odpowiadało moim potrzebom. Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się znaleźć piękne lampy z dużą ilość opcji dodatkowych, w bardzo dobrej cenie. Przede wszystkim zwróciłam uwagę na duży wybór dodatkowych opcji. Ostatecznie zdecydowałam się na lampy wiszące, które miały nie tylko możliwość regulowania natężenia światła, ale również jego koloru. Różni goście przyjeżdżają do mojego hotelu, dlatego ta druga opcja dawała możliwość dopasowania się do potrzeb każdego. Osoby, które chwalą się pobytem w luksusowych miejscach na profilach w mediach społecznościowych na przykład preferują żółte światło, gdyż dzięki temu zdjęcia prezentują się zdecydowanie lepiej. Takie same upodobania mają miłośnicy romantycznych kolacji w zaciszu pokoju hotelowego. Z kolei osoby, które pracują przy komputerze, albo czytają książki, częściej decydują się na światło w nieco chłodniejszym odcieniu, gdyż dzięki temu nie tylko lepiej widać drobny druk na dokumentach, ale również zdecydowanie mniej męczy się wzrok.

Decydując się na zakup odpowiedniego oświetlenia do mojego hotelu, zależało mi na dwóch aspektach. Z jednej strony w wystroju wnętrz szalenie ważne są aspekty estetyczne, z drugiej zaś nie można zapominać o kwestiach praktycznych. Na szczęście udało mi się znaleźć cudowne lampy, które nie tylko doskonale pasowały do luksusowego wystroju, ale również posiadały wiele funkcji dodatkowych, dzięki którym klienci mogli dostosować światło do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji.