sport

Plusy uprawiania sportu

Jak wiadomo uprawianie sportu jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Oczywiście pod warunkiem, że nie przesadzi się zbytnio z intensywnością i długością treningu.

Sport to zdrowie

sportZawsze pamiętać trzeba bowiem, że zbyt duże przeciążenia mogą powodować kontuzje i negatywnie wpływać na organizm. Jeśli jednak trenuje się w sposób odpowiedni, szybko można zacząć cieszyć się z efektów, jakie przynosi odpowiednio ułożony trening sportowy. Najbardziej widoczne efekty to oczywiście zmiana sylwetki. Dzięki uprawianiu wybranej aktywności fizycznej redukuje się tkanka tłuszczowa, natomiast rozwijają się mięśnie. Przez to sylwetka staje się bardziej smukła, zgrabniejsza. Kolejnym plusem jest dużo lepsze dotlenienie organizmu, dzięki czemu wszystkie tkanki są lepiej odżywione. Widać to na przykład w poprawie wyglądu skóry, włosów czy paznokci.

Ponadto pod wpływem wysiłku fizycznego całe ciało staje się bardziej wytrzymałe i silniejsze. Wzrasta także odporność organizmu, dzięki czemu rzadziej ulega się różnego rodzaju chorobom.