pokój dziecięcy

Weź pod uwagę każdy aspekt łóżeczka


Meblowanie dziecinnego pokoju to olbrzymia przyjemność, ale jednocześnie duża odpowiedzialność. Podczas przygotowywania pokoju dziecięcego musimy wziąć pod uwagę nie tylko funkcjonalność rozwiązań oraz to, czy się dziecku będzie podobać (jeśli dziecko jest już na tyle duże), ale także bezpieczeństwo dziecka. Dlatego trzeba zwrócić uwagę, aby wykorzystywane do malowania pokoju farby były nietoksyczne.

Białe łóżeczko nadal najpopularniejsze

Podobnie patrzymy na wszystkipokój dziecięcye elementy wyposażenia. Jeśli wymarzyliśmy sobie w pokoju dziecięcym białe łóżeczko, to sprawdźmy, jaką farbą jest pomalowane. Szczególnie jest to ważne dla niemowlaków, które w pewnym okresie życia mogą zabrać się za gryzienie mebla. Pod tym kątem sprawdzamy wszystkie meble, jednak biała farba jest o tyle ważna, że może zawierać trujące związki ołowiu. Zabawki też powinny mieć specjalny atest, który jest potwierdzeniem, że zostały przebadane i gwarantują, że są bezpieczne dla najmłodszych.
Postawienie na bezpieczeństwo już na etapie wyposażania sprawi, że będziemy spokojniejsi, gdy dziecko już się pojawi. Sklepy meblowe oferują coraz więcej ciekawych wzorów, przeznaczonych specjalnie do pokojów dziecinnych. Charakteryzują się one zwykle piękną kolorystyką i ciekawym wzornictwem, które bywa nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. Bywa, bo zdarzają się niestety, także i niewypały. Wyborem mebli dla niemowlaka zajmują się oczywiście rodzice. Jednak starsze dziecko powinno uczestniczyć w tym procederze, bo to ono przecież będzie tych mebelków używać. Zdarza się, że chcemy kupić dziewczynce piękny kolorowy tapczan, a ona zdecydowanie wybiera białe łóżeczko. Nie upierajmy się wtedy zanadto przy tapczanie. Takie łóżeczko zwykle pasuje do pozostałych mebli, a dziecko będzie zadowolone i usatysfakcjonowane, że jej zdanie bierze się pod uwagę.

Ale zanim się zgodzimy, poprośmy, aby powiedziała, dlaczego chciałaby mieć właśnie to łóżko. Dziecko wtedy się nauczy, że trzeba dyskutować, a nie wymuszać wszystko siłą. Podobnie postępujemy z innymi meblami, tłumacząc, dlaczego chcemy kupić te, a nie inne.