pompa ciepła powietrze woda

Pompa ciepła powietrze woda, a relacje międzyludzkie

Kiedy decydujemy się wyprowadzić od rodziców i zamieszkać wraz ze swoją partnerką to sen z powiek spędza nam zadanie jakim jest znalezienie mieszkania. Na szczęście jesteśmy w takiej dobrej sytuacji, że mamy odłożoną w miarę dużą gotówkę to stać nas na zakup własnego lokalu. Teraz przed nami najtrudniejsza decyzja jaką jest zdecydowanie się na to jaki model domu kupimy.

Pompa ciepła powietrze woda – jak jest skonstruowana?

Czy zdecydujemy się na mieszkanie w bloku, mieszkanie w kamienicy czy wybudować dom. Z uwagi na dość duży zapas gotówki postanowiliśmy wybudować swój własny dom z ogrodem. Kolejnym trudnym punktem było namówieniepompa ciepła powietrze woda partnerki na odejście od tradycyjnych modeli ogrzewania i zdecydowanie się na zakup i montaż ekologicznego urządzenia jakim jest powietrzna pompa ciepła. Partnerka nie mówiła nie, ale żeby jej zaimponować trzeba było przedstawić jej różnice między urządzeniem jakim jest pompa ciepła powietrze woda oraz pompa ciepła woda powietrze. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to jest to samo, a jednak nie, choć nazwa może być myląca, bo na pierwszy rzut oka przedstawia to samo, tylko wyrazy są zamienione. Wbrew pozorom jest to dobry punkt zaczepienia bo kwestia nazewnictwa jest bardzo ważna. Ale udało się nam to wytłumaczyć partnerce i doszliśmy wspólnie do wniosku, że zrezygnujemy z kaloryferów i zamontujemy pompę ciepła powietrze woda. Właśnie ten model okazał się bardziej interesujący dla mojej partnerki.

W gruncie rzeczy dla mnie to obojętne , ważne że się po prostu zgodziła na taką pompę, bo za zaoszczędzone pieniądze będę mógł sobie kupić konsole i jakieś fajne gry na samotne wieczory, kiedy moja partnerka będzie miała focha, a z uwagi na to, że jest kobietą to nie będę musiał zbyt długo na to czekać, bo foch jest przecież tak oczywistą rzeczą jak dwa plus dwa daje cztery.

Opublikowano w Dom