Potrzebny opiekun emeryta

 

Starzejąca się liczna populacja Niemców, stwarza olbrzymi popyt na opiekunów osób starszych na ternie Niemiec. Jednoczesny brak młodych Niemców w dostatecznej liczbie, chcących opiekować się starszym pokoleniem w ich kraju, powoduje konieczność poszukiwania opiekuna osoby starszej poza granicami Niemiec. Zapotrzebowanie na takie osoby jest tak duże, że nie stanowi problemu brak znajomości języka niemieckiego przez opiekunów.

Opieka bez znajomości języka

opiekun osoby starszej niemcy bez znajomości języka

Pomimo prowadzenia kampanii reklamowych zakrojonych na szeroką skalę przez agencje pracy w Niemczech i całej Europie, poszukujących osób na stanowisko opiekun osoby starszej niemcy bez znajomości języka, chętnych do wykonywania tego ciężkiego zawodu jest ciągle za mało w stosunku do rosnących potrzeb. Sytuacja ta utrzymuje się od dłuższego czasu, gdyż osób starszych wymagających opieki przybywa na ternie Niemiec. Sytuacja demograficzna w całej europie jest jest analogiczna, co  spędza sen z oczu wszystkim włodarzom w krajach o niekorzystnej demografii. Agencje zatrudniające opiekunów zapewniają tłumacza na telefon w sytuacji awaryjne np. gdy podopieczny wymaga nagłej pomocy medycznej. W zasadzie głównym, periodycznym zadaniem opiekuna jest pomoc starszej osobie w codziennych funkcjach, jak mycie, ubieranie, gotowanie, wyjście na spacer, podanie zaordynowanych przez lekarza codziennej porcji lekarstw i suplementów.

Szczególny popyt na usługi opiekuńcze, rehabilitacyjne i medyczne wykonywane na terenie Niemiec jest obserwowany w Polsce. Niewątpliwie wpływ na to ma ciągle duża różnica w zarobkach na ternie Niemiec w porównaniu z Polską a także proponowane rozsądne warunki pracy opiekunów osób starszych. Powszechnym jest własny pokój z dostępem do internetu, TV oraz węzła sanitarnego.