Potrzebowałam szklanych słoiczków

Mój sąsiad posiada pasiekę i zajmuje się sprzedażą miodu. Ostatnio trochę mu pomagałam przy pszczołach, dlatego powiedział że podaruje mi trochę miodu. Muszę mu tylko przynieść słoiczki do których będzie mógł mi on przelać ten naturalny antybiotyk. Nie miałam takich pustych słoików w domu, dlatego musiałam zakupić odpowiednie produkty.

Zalety szklanych słoiczków

szklane słoiczkiDowiedziałam się od niego, że szklane słoiczki są najlepsze jeśli chodzi o przechowywanie miodu. Miód przechowywany w szkle zachowuje swoje właściwości oraz konsystencje, co jest bardzo ważne. Szkło to wytrzymałe i naturalne tworzywo, które nawet po kilku latach nie „oddaje” przechowywanym w nim produktom swojego zapachu. Poza tym szkło jest szczelne i odporne na wysokie temperatury. To akurat bardzo ważna właściwość szklanych słoiczków, wykorzystywana często przez osoby, które robią weki. Szklane słoiki można bowiem zawekować w piekarniku czy na piecu, dzięki czemu zupy czy mięso w nich przechowywane będą dobre nawet po kilku miesiącach. Od razu zdecydowałam się iść do sklepu z artykułami gospodarstwa domowego i kupić kilka takich słoików. Okazało się, że takie produkty są w dodatku bardzo tanie, o wiele tańsze niż plastikowe butelki. Słoiki można także poddać recyklingowi i korzystać z nich wielokrotnie, co jest z pewnością proekologiczne. 

Wybrałam duże, głębokie słoiki o opływowym kształcie. Sąsiad podpowiedział mi, że bardzo łatwo wybierać z nich miód. Ważne było również to, że posiadały one specjalną nakrętkę ze ssawką. Dzięki temu miałam pewność, że powietrze nie będzie dostawało się do środka. Takie słoiczki dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego jestem przekonana że można je wykorzystać nie tylko w kuchni, ale także jako ozdobę stołu czy salonu.