Przygotowanie książki do druku

Dziennie do przeciętnej drukarni napływają setki zleceń, jednak wielu ze zleceniodawców nie jest w stu procentach zadowolonych z ostatecznego efektu? Dlaczego, czy to wina drukarni? Oczywiście, że nie. Wina najczęściej wynika z nieprawidłowego przygotowania tekstu do druku. Czasem wydają się to nieistotne szczegóły, jednak przygotowanie do druku jest niebywale istotne. A o tym więcej poniżej.

Kilka słów o przygotowaniu tekstu do druku

przygotowanie do druku WarszawaCzęsto widząc gotowy wydrukowany tekst prosto z drukarni, czy byłaby to książka, czy zwykła ulotka, nie zdajemy sobie sprawy, ile pracy włożono w to, aby uzyskać taki, a nie inny efekt końcowy. Precyzyjne przygotowanie do druku jest jednym z ważniejszych elementów. Podczas tego etapu, powinniśmy być bardzo ostrożni. Jeśli zrobimy wszystko tak, jak być powinno, drukarnia będzie mogła w prawidłowy sposób wykonać swoją pracę. Oczywiście możemy komuś zlecić do wykonania ten etap, jeśli nie czujemy się na siłach. Tak więc jeśli chodzi o przygotowanie do druku Warszawa to miejsce, w którym znajdziemy wiele firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Jeśli natomiast chcemy wykonać tę pracę sami, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka detali. Pierwszą z nich jest oczywiście format pliku. Jeśli używamy jakiegoś małoznanego programu, zadbajmy o tym, by zapisać ostateczną wersję w formie PDF-u, który uznawany jest za najbezpieczniejszą wersję, nic nam się w nim nie rozjedzie.

Jak już wspomniano etap, jakim jest przygotowanie do druku to bardzo ważny element naszej pracy, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Oprócz poruszonego wyżej etapu, którym jest przygotowanie do druku, powinniśmy skupić się również na nafarbieniu czy też rozdzielczości. Może to w znaczącym stopniu wpłynąć na ostateczny efekt.