drzwi wewnętrzne

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Drzwi spełniają naprawdę wiele funkcji. Przede wszystkim dzielą one pomieszczenia, a także dają poczucie intymności użytkownikom. Stanowią naprawdę bardzo ważny element każdego mieszkania. Mogą być również przepiękną ozdobą. Wszystko zależy od tego jakie drzwi wybierzemy. Drzwi wewnętrzne dzielą się na kilka typów. Należy o tym pamiętać. Pierwszym i chyba najpopularniejszym typem drzwi są drzwi rozwierane.

Drzwi wewnętrzne nie muszą być nudne

drzwi wewnętrzneNie dość, że królują w większości mieszkań to jeszcze ich wybór w sklepie będzie naprawdę oszałamiający. Oczywiście mogą się na nie zdecydować tylko posiadacze mieszkań, w których jest na to miejsce. Otwieranie drzwi tego typu w małych przestrzeniach może być bowiem utrudnione. Do otwarcia potrzebne jest bowiem sporo miejsca. Drzwi tego typu dzieli się na lewe, które otwiera się do siebie oraz na drzwi prawe, które otwiera się do środka. Łatwo to zapamiętać i pamiętać o tym przy wyborze drzwi.
Drugim typem drzwi wewnętrznych są drzwi wahadłowe. Mogą mieć one jedno lub dwa skrzydła. Zamykają się one samoczynnie ruchem wahadłowym. Bardzo modnymi drzwiami są drzwi przesuwne. Te składają się z jednego lub też z dwóch skrzydeł przesuwnych. Drzwi poruszają się po specjalnych, zamontowanych na suficie oraz podłodze szynach. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach, w których nie można zastosować drzwi rozwieranych, bo po prostu miejsce na to nie pozwala.
Warto wiedzieć, że jeśli otwiera się takie drzwi przesuwne to mogą one zachodzić na ścianę lub też chować się w niej. Ostatnim typem drzwi wewnętrznych są drzwi składane. Mówi się także o nich harmonijkowe. Składają się one i rozkładają niczym parawan. Także są one alternatywą w małych pomieszczeniach. Przy wyborze drzwi należy także zwrócić uwagę na to z jakiego materiału zostały one wykonane. Najczęściej produkuje się je z drewna.

Może to być na przykład drzewo lite lub też sklejane z wielu warstw. Warto pamiętać o tym, że znacznie bardziej wytrzymałe jest drzewo lite. Można także wybrać drzwi, które są wykonane z materiałów przypominających drewno, ale tak naprawdę nimi nie będącymi.

Opublikowano w Dom