rower miejski

Rowery miejskie najbardziej popularne

Ostatnimi czasy trudno jest nie zauważyć, że polskie ulice zaczynają powoli zapełniać się rowerzystami. Nie powinno to dziwić nikogo, bowiem rower miejski jest jednym z najlepszych, miejskich środków transportu. Nie dość, że pozwala omijać korki, to jeszcze poprawia naszą kondycję i finanse. Pieniądze zaoszczędzone na benzynie lub biletach zawsze można wydać na nieco przyjemniejsze rzeczy.

Rower miejski zamiast komunikacji miejskiej

rower miejskiRozpoczynając sezon rowerowy należy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach. Po pierwsze obowiązkowe jest dokonanie przeglądu sprzętu przed pierwszym wyjazdem. Szczególnie uważnie trzeba sprawdzić takie elementy jak hamulce, łańcuch, opony i amortyzatory. Ostatnia czynność bywa często lekceważona przez niedoświadczonych rowerzystów, ale dobrze jest pamiętać, że nawet jeżeli nasz jednoślad wyposażony jest w wysokiej klasy amortyzator fox, to zawsze warto dokonać oceny jego stanu technicznego. Wiadomo, że każda rzecz będzie się z czasem zużywać.
Kolejną rzeczą wartą dokładnego przeglądu jest przyczepka rowerowa. Służy ona do wożenia dzieci, więc jej sprawdzenie powinno być czynnością wręcz automatyczną.
Po wykonaniu podstawowego przeglądu sprzętu, nasmarowaniu i ewentualnej regulacji można wybierać się w pierwszą, próbną, trasę. Nie zapominajcie o ważnym elemencie stroju jakim jest kask rowerowy. Może on uratować życie i zdrowie w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia czy wywrotki.

Jeśli podczas pierwszej jazdy w rowerze nic nie brzęczy, nie obciera się i wszystkie elementy działają sprawnie – można ze spokojnym sumieniem rozpocząć sezon.