Skuteczna dieta jabłkowa

Nasze zdrowie w dużej mierze zależy od tego co jemy, ponieważ żywność stanowi podstawowe źródło składników odżywczych, witamin i minerałów. Na pewno warto na stałe włączyć do codziennej diety świeże owoce i warzywa.

W jakim celu stosuje się dietę jabłkową?

sok jabłkowy dietaDietetycy od zawsze zalecali spożywanie w większej ilości warzyw i owoców, ponieważ są one cennym źródłem witamin i minerałów. Jednak niektóre owoce posiadają także pewne cenne właściwości, które są coraz częściej wykorzystywane w dietach. Dobrym przykładem są jabłka, które są znane z działania oczyszczającego. Z tego względu są one często wykorzystywane w popularnych detoksach. Równie dobrze może być wykorzystany sok jabłkowy dieta na jego podstawie jest uznawana za oczyszczająco – odchudzającą. Istnieje kilka wariantów tej diety, z czego jedne są mniej, a inne bardziej restrykcyjne. Przeważnie trwają one od dwóch do pięciu dni, ze względu na niską kaloryczność i małe zróżnicowanie żywnościowe. Omawiana dieta zakłada spożywanie jabłek pod różnymi postaciami w ciągu określonej ilości dni. Najłatwiej je przyjmować w postaci soku, który łatwo można przygotować w domu. Jego spożywanie wpływa na szybki detoks organizmu, a niska kaloryczność posiłków pozwala na szybkie przestawienie się organizmu na czerpanie energii z zapasów tłuszczowych. W czasie tak krótkiej diety nie można zbyt wiele stracić na wadze, ale w zależności od ograniczmu może to być dwa do pięciu kilogramów. Taka dieta jest skuteczna, ale nie można jej zbyt często stosować.

Wszelkie diety o niskiej wartości kalorycznej i też mocno ograniczonym menu, nie powinny być stosowane zbyt długo ani zbyt często, bo moga prowadzić do powstanie niedoborów składników odżywczych i witamin w organizmie. Maksymalnie pięć dni jest wystarczające.