Skuteczne nawozy w płynie

Branża związana z ogrodnictwem w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinęła. Oprócz tego, że systematycznie powstają ciekawe rodzaje maszyn rolniczych to również bardzo często produkuje się kolejne odmiany nawozów. Wiele osób odchodzi jednak od stosowania nawozów sztucznych i decyduje się na rozwiązania zgodne z naturą. Przykładem takich rozwiązań są nawozy w skład, których wchodzi naturalny biohumus. 

Najlepszy nawóz naturalny 

nawozy humusoweNawóz jakim jest biohumus pojawił się w sklepach ogrodniczych stosunkowo niedawno. Sporo czasu ludzkość potrzebowała na to by odkryć, że dżdżownice kalifornijskie mogą w znacznym stopniu przyczynić się do nawożenia gleby. Wspomniany wcześniej biohumus to przetrawione przez owe dżdżownice odpadki organiczne jakie trafiają do kompostowników. W związku z tym, jak się Państwo zapewne domyślają, nawozy humusowe możemy produkować w naszym ogrodzie. W tym celu wystarczy zbudować prosty kompostownik, w którym umieszczać będziemy różne odpadki. Jednak najbardziej istotnym elementem w takim kompostowniku będzie oczywiście obecność dżdżownic kalifornijskich, które będą skutecznie trawić te odpadki i jednocześnie generować biohumus. Wiele firm zajmujących się produkcją nawozów naturalnych produkuje biohumus w formie płynnej. Stosowanie tego typu rozwiązań jest bardzo wygodne. Nawozy humusowe są w stanie dostarczać naszym roślinom w zasadzie wszystkich składników jakie są im niezbędne do wzrostu. 

Ze stosowaniem nawozów trzeba jednak znać umiar. Tyczy się to bowiem nie tylko nawozów sztucznych ale również naturalnych. Jeśli przesadzimy z ilością nawozu w glebie to należy liczyć się z ewentualnością nadmiernego zakwaszenia gleby. Jeśli do tego dojdzie to konieczne może być zastosowanie wapna gaszonego lub innych preparatów odkwaszających.