Skuteczne ułożenie zasłony

Zasłona jest obszytym kawałkiem tkaniny o odpowiednich rozmiarach, która spełnia rolę bariery chroniącej, limitującej ilość światła, a co za tym idzie ciepła wnikającego do pomieszczenia i pełniąca dodatkowo funkcje dekoracyjne. Zwykle zasłony zawieszane są na karniszu. Niekiedy dodatkowo spina się je szarfą lub chwostem. Zasłony zawieszane są przy oknach, przy wannach lub prysznicach oraz we wnętrzach mieszkalnych, na przykład w drzwiach.

Estetyczny wygląd zasłon przyokiennych

obciążniki do zasłonProblem niekorzystnie wyglądających zasłon, które wiszą swobodnie przy oknie dotyczy szczególnie lekkich materiałów, których nie można prasować. To jak się będzie układać zasłona, zależy od sposobu jej zawieszenia i grubości materiału. W celu poprawy efektu wizualnego stosuje się obciążniki do zasłon, które są niewielkimi elementami, które przytwierdza się do zasłony od wewnętrznej strony, aby zwisający materiał ładnie się układał i pozostał taki, nawet po poruszeniu nim. Produkt ten wykonany jest z różnego rodzaju materiałów, począwszy od tworzywa sztucznego, przez drewno, aż po metal. Oznacza to, że prezentuje się uniwersalnie i z powodzeniem może być skomponowany go z dowolnym rodzajem zasłony. Ponadto materiał, z którego wykonane są obciążniki do zasłon nie będzie ulegał uszkodzeniom mechanicznym, więc będzie zachowywał swoją trwałość i estetyczność przez długi czas użytkowania. Zasłony wieszane przy drzwiach tarasowych lub balkonowych narażone są na podmuchy wiatru, jednak dzięki zastosowaniu obciążników nie trzeba się obawiać, że wiatr poderwie tkaninę.

Podsumowując, obciążniki do zasłon znalazły wiele dekoracyjnych zastosowań i przeznaczeń. Zastosowanie tego elementu sprawia, że firany i zasłony z wszytymi taśmami marszczącymi układają się ładniej na całej wysokości dekoracji, dzięki czemu lepiej eksponują walory wykorzystanego materiału.