Ślub we włoskiej krainie

Coraz więcej ludzi odchodzi od tradycyjnych polskich zaślubin i wesel. Młode Pary często decydują się spędzić ten ważny dla nich dzień w pięknym, klimatycznym miejscu. Powodem tej decyzji jest też to, że w Polsce pogoda jest coraz bardziej kapryśna. Najchętniej wybieranymi miejscami na ślub są włoskie rejony, w szczególności Toskania.

Klimat toskańskiego ślubu

ślub w toskaniiToskania jest regionem we Włoszech podzielonym na prowincje. Stolicą tego regionu jest oczywiście Florencja. Jest to teren w większości górski i wyżynny. Jednak zaraz obok pięknych górskich widoków jest mnogość jezior i dostęp do morza, w zależności którą prowincję wybierzemy. Dlatego region ten jest jednym z najbardziej znaczących turystycznie miejsc. Klimat jest bardzo sprzyjający, chcąc mieć niemal na sto procent pewną pogodę, na ślub w Toskanii możemy zdecydować się od marca do października. Organizacja takiego ślubu oczywiście jest bardziej kosztowna, musimy mieć też na uwadze, że nie każdy z gości będzie mógł na ten ślub przybyć. Jeśli jednak planujemy ślub wśród najbliższych osób, a kochamy włoskie klimaty, nie ma nad czym się zastanawiać. To w tym regionie spróbujemy najlepszych włoskich win, restauracje bogate są w lokalne potrawy. Warto zdecydować się tam również na sesję zdjęciową małżeńską, ponieważ krajobrazy są niesamowicie piękne. Ślub to jest bowiem taka chwila w życiu, co do której chcemy, by była wyjątkowa.

Włoskie wino, włoska kuchnia, włoska muzyka, morze, góry i rozgrzewające słońce. To będziemy mieć w pakiecie jeśli zdecydujemy się na ślub w Toskanii. Ślub planuje się z na tyle dużym wyprzedzeniem, że możemy zorganizować loty dla gości w bardzo niskich cenach już wcześniej. Również zakwaterowanie dla większej liczby osób wcale niekoniecznie musi być wyższe niż w Polsce, a obecnie nawet tu na miejscu oferuje się gościom nocleg po weselu.