stadion

Sportowe emocje podczas zawodów

Wiele osób, które decydują się na uprawianie wybranej dyscypliny sportu w pewnym momencie dochodzi do wniosku, że można wystartować w wybranych zawodach.

stadionTrzeba jednak pamiętać, że do takiego startu należy się w określony sposób przygotować. Wiedzą o tym zawodowi sportowcy, dla których zawody to przecież chleb powszedni. Oni jednak mają możliwość pracy z doświadczonymi trenerami, fizjoterapeutami, dietetykami i oczywiście psychologami. Ten cały sztab ludzi pracuje na sukces jednego utalentowanego sportowca. Zwykli ludzie, którzy sport uprawiają raczej amatorsko, nie mają aż tylu możliwości. Jednak także oni, chcąc wystartować w zawodach, powinni odpowiednio rozplanować swoje treningi. Ważne jest na przykład, by przed samymi zawodami nie trenować zbyt dużo, dać odpocząć swojemu ciału i pozwolić mu się zregenerować i zebrać siły właśnie na start.

Drugą ważna sprawą jest odpowiednie rozplanowanie własnych sił, by starczyło ich do ukończenia wyścigu, zwłaszcza, gdy ten odbywa się na długim dystansie.