Sposób na zdrowy i spokojny sen najmłodszych

 

Zdrowy sen  jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka podczas dnia. Dorośli często uskarżają się na niewygodne łóżka i problemy z kręgosłupem. Wygodne materace mają też duży wpływ na najmłodszych. Zwłaszcza noworodki i małe dzieci muszą mieć odpowiednie podłoże do spania.

Komfort snu dzięki wygodnym materacom dziecięcym hevea

materace dziecięce heveaOdpowiednio dobrany materac ma pozytywny wpływ na prawidłowy rozrost główki niemowlaka oraz odpowiednią postawę starszego dziecka. Jednym z polskich producentów komfortowych materacy dla całej rodziny jest firma Hevea. Wygodne materace dziecięce hevea produkowane są w trzech wariantach: lateksowe, piankowe oraz sprężynowe. Materace lateksowe, ze względu na swoją hipoalergiczność oraz twardość bardzo dobrze sprawdzają się w pierwszym roku życia dziecka. Wspomagane matą kokosową dają stabilne podłoże dla główki i kręgosłupa niemowlaka. Ponadto w tworzywie lateksowym nie rozwijają się roztocza i nie absorbuje on kurzu. Wariant z wkładem kokosowym jest ekonomiczny, ponieważ kiedy dziecko rośnie, można go obrócić i korzystać z jego bardziej miękkiego podłoża przez następnych kilka lat. Za wyborem tego typu materaca przemawia fakt, że lateks jest odporny na odkształcenia, a jednocześnie doskonale wyrównuje materac i odpowiednio dostosowuje się do ciała. Polecany jest szczególnie dla dzieci z alergiami. Materace te mają wygodne, miłe w dotyku pokrowce, które można prać.

Firma Hevea posiada w swojej ofercie szereg modeli materaców nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Szeroki wybór wielkości oraz materiałów, z których są wykonane daje klientowi możliwość dobrania idealnego materaca dla siebie i swoich bliskich. Dodatkowym atutem jest to, że kupujemy polski produkt bezpośrednio od producenta.