Sposoby na zapewnienie poufności w firmie?

W dużych firmach bardzo często zachodzi konieczność odpowiedniego zabezpieczenia niektórych pomieszczeń, tak aby dostęp do nich był możliwy tylko dla wybranych pracowników. Jest to możliwe między innymi dzięki zamontowaniu odpowiednich zamków, których otwarcie umożliwiają specjalne karty magnetyczne. Takie rozwiązanie może służyć np. do wydzielenia działów w firmie lub też ograniczenia dostępu do miejsc w których znajdują się ważne informacje.

Zamknięte drzwi, czyli zamek otwierany na kartę

dobre zamki elektroniczneGdy już postanowiliśmy o ograniczeniu dostępu do pewnych miejsc w naszej firmie, powinniśmy zastanowić się w jaki sposób to zrobić, tak aby uzyskać jak największą skuteczność. Jednym z rozwiązań są dobre zamki elektroniczne do drzwi, posiadające specjalne układy elektroniki, które umożliwiają ich otwarcie tylko za pomocą specjalnej karty magnetycznej. Są one dostępne w specjalnych firmach, zajmujących się zabezpieczaniem obiektów o dużym znaczeniu. Kontaktując się z jedną z nich otrzymamy nie tylko możliwość zakupu odpowiedniego zamka lecz także uzyskania fachowej porady, dotyczącej tego jaki typ najlepiej sprawdzi się w przypadku naszej firmy. Po wybraniu należy ustalić jaka liczba kart ma być wyrobiona do danego zamka, co umożliwi nam kontrolowanie dostępu do takiego pomieszczenia. Dzięki temu, w naszej firmie powstaną miejsca do których dostęp będą posiadać tylko nieliczni pracownicy odpowiedzialni za daną funkcję. Warto także wspomnieć, iż takie zamki posiadają zazwyczaj bardzo długi okres gwarancyjny a w razie jakiejkolwiek awarii ich naprawą zajmie się profesjonalny serwis.

Zapewnienie ochrony pewnych pomieszczeń przed dostępem osób nieupoważnionych, gwarantuje to, iż pewne informacje nie wyciekną poza określony krąg pracowników. Opisane rozwiązanie stanowi bardzo skuteczny sposób na wydzielenie odpowiednich pomieszczeń, tak aby były one dostępne tylko dla osób wskazanych przez kierownictwo firmy.