Sprawny ozonator klimatyzacji

W dobie pandemii korona wirusa, zaczęto coraz częściej mówić o ozonowaniu pomieszczeń i różnych powierzchni, aby zabić wszelkie bakterie i wirusy. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda na dezynsekcje bez użycia jakichkolwiek detergentów.

Kiedy ozonować klimatyzację?

ozonator klimatyzacji samochodowejBakterie przeważnie znajdują się przeróżnych powierzchniach, z którymi mamy kontakt każdego dnia, dlatego tak łatwo się zarazić nimi. W przypadku wirusów, przeważnie unoszą się w powietrzu, a ponieważ ich nie widać, to jesteśmy całkowicie bezbronni wobec nich. Żeby się przed nimi zabezpieczyć, trzeba je skutecznie likwidować z naszego otoczenia. Ozonator klimatyzacji samochodowej jest urządzeniem, które dzięki swoim małym rozmiarom i odpowiednim końcówkom jest w stanie szybko i sprawnie wyczyścić przewody klimatyzacji z wszelkich czynników chorobotwórczych. Ozonowanie odbywa się w zamkniętym pojeździe, kiedy nikogo nie ma wewnątrz. Przeważnie trawa ono kilkanaście minut i pozostawia świeży zapach. Taką usługę można wykonać w profesjonalnym serwisie samochodowym, albo samodzielnie wykonać, dzięki specjalnemu generatorowi ozonu. Poza modelami do klimatyzacji w samochodzie, które maj niewielkie rozmiary i można je podłączyć do gniazdka w samochodzie, dostępne są jeszcze ozonatory do użytku domowego, które generują ozon w znacznie większym stężeniu. Im większą powierzchnię chcemy ozonować, tym mocniejsze musimy mieć urządzenie. Cena takiego sprzętu, to najczęściej koszt w zakresie pięćset – tysiąc złotych.

Generator ozonu kupimy w dobrych sklepach ze sprzętem do gospodarstwa domowego. Korzystanie z niego jest bardzo proste i przydatne w każdym domu. Ozon sprawi, że klimatyzacja, dom, strych czy piwnica, będą sterylnie czyste i wolne od groźnych drobnoustrojów.