Stojak do przechowywania sztang

Stojaki do sztang przeznaczonych do standardowego treningu są w zupełności wystarczające dla amatorów oraz entuzjastów wysiłku fizycznego. Przekonaliśmy się jednak, iż owe stojaki nie są najwygodniejsze do przechowywania na nich sztang przeznaczonych do ćwiczeń zaawansowanych, mających gryfy zakrzywione, nie pasujące do uchwytów stojaka.

Stojaki na sztangi specjalistyczne

Stojak pod sztangęZakrzywione gryfy utrudniały przechowywanie na stojakach, dlatego do siłowni musieliśmy dokupić nowe stojaki, przeznaczone właśnie do profesjonalnych sztang o niestandardowych gryfach. Stojak pod sztangę specjalistyczną nie odróżnia się od większości stojaków wyglądem, aczkolwiek ma całkowicie odmienne haki i zaczepy, na których można pewnie i bezpiecznie przechowywać dowolny rodzaj sztangi. Te stojaki, podobnie jak każde profesjonalne odmiany stojaków na sztangi, mogą być regulowane, a wysokość położenia sztangi z łatwością zmieniona, nawet gdy sztanga jest zawieszona na zaczepach. Stojaki do sztang specjalistycznych i gimnastycznych można bez problemu dostać w każdym profesjonalnym sklepie sportowym, a wielu producentów ma w ofercie stojaki przeznaczone do składowania konkretnego rodzaju sztang. Mogą to być szerokie stojaki na sztangi gimnastyczne, lub węższe, służące do przechowywania sztang do ćwiczeń specjalistycznych.

Co ciekawe, wiele modeli stojaków posiada możliwość założenia odważników, zarówno w celu łatwiejszego ich składowania, oraz w celu zwiększenia stabilności stojakowi. Do każdej sztangi można więc z łatwością znaleźć pasujący, wygodny stojak, na którym można przechowywać sztangę wygodnie, a który będzie zdecydowanie bardziej komfortowy podczas wykonywania dowolnych ćwiczeń, zwłaszcza wykonywanych na stojąco, do których wiele stojaków nie jest zbyt wygodnymi.