Stworzenie siłowni na zewnątrz

Od wielu lat zarówno w mediach, jak i w kontaktach międzyludzkich powtarza się hasła o tym, że należy dbać o formę, zdrowo się odżywiać, być aktywnym. Również i my, mieszkańcy pewnego blokowiska, postanowiliśmy coś w tej kwestii zrobić.

Siłownie zewnętrzne dla mieszkańców

siłownia na zewnątrzPomysł, aby powstała siłownia na zewnątrz zrodził się pewnego dnia na ogólnym zgromadzeniu mieszkańców naszego bloku. W trosce o zdrowie naszych dzieci, w szczególności nastolatków, a także seniorów, których nie brakuje, a którzy maja ograniczone możliwości w dostępie do urządzeń, postanowiliśmy uruchomić pierwszą siłownię plenerową na naszym osiedlu. Pomoc i doradztwo w tej sprawie zapewnili nam urzędnicy z lokalnej jednostki samorządu terytorialnego, którzy załatwili wszelkiego rodzaju pozwolenia oraz dofinansowania. Postanowiliśmy zamówić takie urządzenia, które będą odpowiadały nam wszystkim, dlatego też wkrótce na naszym osiedlu mogliśmy podziwiać m.in. krzesła fit, wyciągi, orbitreki, steppery czy rowery. Wszystkie te urządzania do ćwiczeń siłowych bardzo zaktywizowały nasze małe społeczeństwo, tworzyliśmy lokalne grupy wsparcia, spędzaliśmy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, czego efektem okazała się być o wiele lepsza kondycja fizyczna wielu z nas. Wszelkie zainstalowane urządzenia na naszym osiedlu były w pełni profesjonalne i służyły każdemu z nas w sposób odpowiedni i przede wszystkim zróżnicowany. Cieszyliśmy się, ponieważ dzięki tej aktywności ruchowej zarówno seniorzy, jak i młodsze pokolenie miało okazję nie tylko do ćwiczeń, ale także do spotkań i wymiany doświadczeń.

Urządzenia do ćwiczeń fizycznych okazały się być strzałem w dziesiątkę. Wielu mieszkańców naszego bloku bardzo chwaliło zakup takowych, a nasza wspólna aktywność odbiła się szerokim echem w środowisku lokalnym, ponieważ sprawiało nam to ogromną przyjemność i zadowolenie.