Testy alergiczne w przychodni zdrowia

 

Jak powszechnie wiadomo około pięćdziesięciu procent populacji zmaga się z alergią. Jest to poważny problem, ponieważ wpływa na codziennie funkcjonowanie każdego pacjenta oraz wymaga przewlekłego leczenia, które zwykle przyjmuje formę objawową. Testy alergiczne pozwalają nadać odpowiedni kierunek leczenia.

Kto wykonuje test alergiczny?

testy alergiczneCoraz bardziej popularne testy alergiczne pozwalają dokładnie określić na co uczulony jest pacjent. Alergeny są różnorakie. Mogą być nimi pyłki roślin, kurz czy też roztocza. Wiele osób uczulonych jest na substancje chemiczne zawarte w produktach, których używamy na co dzień: butach czy też odzieży. Ogromnym obciążeniem dla pacjentów są reakcje pokarmowe, które zmuszają do stosowania restrykcyjnej diety mającej na celu całkowitą eliminację alergenów. Testy mające na celu określenie na jakie związki jesteśmy uczulenie wykonuje się w publicznych oraz prywatnych przychodniach zdrowia. Zazwyczaj wykonuje je doświadczona pielęgniarka, która posiada wyższe wykształcenie kierunkowe oraz odpowiedni kurs specjalistyczny. Alergicy mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zarówno lekarza jak i pielęgniarki. Testy trwają kilka godzin. Nie trzeba być do nich szczególnie przygotowanym. Należy spokojnie podejść do całej procedury i nie bać się delikatnych ukłuć przy użyciu igły, które są koniecznością podczas przeprowadzania testów alergicznych w przychodniach zdrowia.

Aby móc skutecznie leczyć reakcje alergiczne należy przede wszystkim poznać ich przyczynę. Testy alergiczne pozwalają na ustalenie na jakie związki uczulony jest dany pacjent. Być może nie należą one do najprzyjemniejszych rzeczy w naszym życiu, ale pozwalają ukierunkować leczenie tak, aby jakość życia pacjenta była jak najlepsza i nie wymagała ograniczeń.