Tradycyjne wędzenie własnych ryb

 

Każdy z nas choć raz w życiu jadł jakieś wędzone rzeczy. Ja na przykład zawsze lubiłam wędzone ryby. Są one takie dobre i smaczne, że trudno jest się powstrzymać przed ich zjedzeniem. ale zawsze też kupowałam gotowe wędzone ryby ze sklepów. Ale w tym roku postanowiłam sama sobie je uwędzić. To nic trudnego.

Szybkie uwędzenie ryb rzecznych

wędzarnie elektryczneWiele ludzi samemu wędzi sobie różne rzeczy. Jedni gustują w wędlinach a inni w rybach. Mi zawsze smakowały wędzone ryby, więc dobrze było by mieć własną wędzarnie. Poszukałam trochę w sieci i udało mi się znaleźć idealną wędzarnie. Ale nie jest ona taka tradycyjna. Nie trzeba w niej rozpalać drzewa itp. Są przecież na rynku wędzarnie elektryczne. Są one znacznie łatwiejsze w użytku niż te tradycyjne. A smak wędzonych rzeczy jest taki sam. Mąż często chodzi na ryby i zawsze przynosi wspaniałe okazy. Dużo się u nas je ryb. Są one przecież takie zdrowe. Dobrze było by sobie samemu uwędzić ryby. Już nawet kupiliśmy tą wędzarnie elektryczną. Myślę, że uda się ją wstawić na podwórku. Ale musi być bliski zasięg do kontaktu. Ale z tym nie będzie problemów. Na wędzarnie czekaliśmy około tygodnia. Wiadomo jak przesyłki długo docierają do odbiorców zwłaszcza jak się weźmie zwykłą przesyłkę ekonomiczną. Ta wędzarnia wcale nie jest duża. W końcu ma być do naszego użytku. Mąż wszystko podłączył i poszedł na ryby. Nie było go cały poranek i dopiero około południa przyjechał z ryb. Przywiózł wspaniałe okazy ryb. Od razu je wypatroszyliśmy i zaczepiliśmy w wędzarni. Włączyliśmy ją i czekaliśmy jak uwędzą nam się te rybki. Na kolacje były gotowe.

Warto jeść wędzone rzeczy. mi smakują bardzo wędzone ryby, ale zawsze kupowałam je w sklepie. Związku z tym namówiłam męża do tego by w końcu kupił wędzarnie. Ale wybraliśmy taką elektryczną. Jest ona łatwiejsza w użytku. Podłączenie jej zajmuje chwilę. Mąż przywiózł ryby, które sam złowił. Nasze wędzone ryby były bardzo smaczne.