Trening dla początkujących: ćwiczenia na wioślarzu

Wioślarz wygląda trochę niepozornie i aż trudno uwierzyć, ile mięśni angażuje w czasie treningu. Jest to jeden z najpopularniejszych sprzętów na siłownię i bywa niedoceniany przez osoby, które nie zdają sobie sprawy z jego zalet.

W czym pomoże trening na wioślarzu?

wioślarz do ćwiczeńPrzede wszystkim warto wiedzieć, że trening na wioślarzu pozwala na pracę nad 95% mięśni: ramion, nóg, pleców, pośladków, brzucha… Jest to więc znakomita metoda pracy nad całym naszym ciałem, gdy chcemy poprawić jego ogólną sprawność i przygotować się do treningu poświęconego konkretnym grupom mięśni. Jeśli chcemy się poczuć lepiej we własnej skórze, najlepiej będzie zacząć właśnie od wioślarza i pod okiem doświadczonego trenera. Dlaczego? Ponieważ ten konkretny trening wymaga odpowiedniej techniki, aby był naprawdę skuteczny i nie przyczynił się do powstania kontuzji. Warto więc poznać wcześniej odpowiedni sposób na ćwiczenie na tym sprzęcie, szczególnie jeśli myślimy o zainwestowaniu w niego, by kupić go do własnego domu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ bardziej zmotywuje nas do codziennych treningów, kiedy już mamy wyrobiony ich nawyk, a do tego będzie można poświęcić na nie więcej czasu, który inaczej byłby przeznaczony na przykład na dojazd na siłownię. Dobry wioślarz do ćwiczeń to sprzęt, na którym z powodzeniem może trenować cała rodzina. Można do pewnego stopnia modyfikować wykonywane ćwiczenia, tak aby wpływały one lepiej na kondycję lub na rozwój mięśni. Można też efektywniej spalać tkankę tłuszczową, jeśli zdecydujemy się na właściwą intensywność treningu.

Jak widać ergometr wioślarski to sprzęt uniwersalny i jeden z tych, które każdy może mieć we własnym domu, aby równocześnie pracować nad całym swoim ciałem, poprawić sylwetkę i spalić tkankę tłuszczową. Warto przemyśleć jego zakup.