Udrożniłam rury sodą kaustyczną

Ostatnio zauważyłam, że woda w moim prysznicu schodzi bardzo wolno. Do tego stopnia wolno, że często woda z prysznica się przelewała z brodzika i po myciu musiałam od razu zabierać się do sprzątania łazienki. Domyśliłam się, że problemem jest zapchany odpływ. Dowiedziałam się, że soda kaustyczna jest świetna jeśli chodzi o udrażnianie rur. Postanowiłam spróbować.

Sposób użycia sody kaustycznej

soda kaustycznaZakupiłam w sklepie chemicznym odpowiedni preparat i zapoznałam się z jego instrukcją obsługi. Przeczytałam, że soda kaustyczna jest to niezwykle żrąca substancja, która wydziela trujące opary, dlatego powinna być używana tylko w dobrze wietrzonych pomieszczeniach. Otworzyłam więc lufcik w łazience i szeroko otworzyłam drzwi, żeby zrobił się przeciąg. Założyłam rękawiczki i wsypałam sodę do prysznica blisko odpływu. Następnie delikatnie puściłam wodę, aby soda spłynęła do rur. Po chwili usłyszałam charakterystyczne syczenie. To znaczyło, że soda zaczyna działać i udrażnia zapchane rury. Kiedy dźwięki ustały napuściłam trochę wody do brodzika, a następnie spuściłam. Efekty były natychmiastowe. Soda kaustyczna bardzo dobrze poradziła sobie z udrożnieniem moich rur. Ogólnie rzecz ujmując jest to niezwykle mocna substancja o uniwersalnym zastosowaniu. Należy tylko pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa przy jej użyciu.

Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się tak szybko naprawić rury za pomocą sody kaustycznej. Soda kaustyczna jest bardzo tania i łatwo dostępna w wielu sklepach chemicznych zarówno internetowych jak i stacjonarnych. Dzięki temu jest świetnym preparatem, który może służyć także do odkażania oraz jako rozpuszczalnik przy zastosowaniu odpowiednich proporcji. Ważne jest tylko, aby przechowywać ją w miejscu pozbawionym wilgoci.