morze

Wakacje we wrześniu

Dla wielu osób jedynie lipiec i sierpień to miesiące,w czasie których warto wyjechać na urlop. Ale to nieprawda. Wrzesień jest w Polsce od wielu lat coraz piękniejszym miesiącem, niekiedy jest ładniejszy i mniej deszczowy od sierpnia. W dodatku to dobry czas dla tych, którzy nie lubią zgiełku, który jest charakterystyczny dla miesięcy wakacyjnych.

Morze we wrześniu też jest piękne

morzeWakacje we wrześniu to także ciekawy sposób na wypoczynek dla tych, którzy chcą oszczędzać. Na przykład domki letniskowe można wynająć o wiele taniej, niż w czasie typowych miesięcy wakacyjnych. Spadają także ceny w restauracjach i w niektórych sklepach z pamiątkami.
To wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na wakacje właśnie we wrześniu. Wielkim powodzeniem cieszą się nadmorskie kurorty, a wśród nich przepiękne wczasy Sarbinowo. Również Pobierowo nie narzeka na brak gości w czasie września.
Wielkim udogodnieniem jest także to, że w czasie września łatwiej nad morze dojechać. Wszystko przez to, że prowadzące nad morze autostrady nie są już tak zatłoczone, jak miało to miejsce w lipcu i sierpniu. To samo dotyczy pociągów i autobusów, o wiele taniej można rezerwować bilety na te środki transportu.
Problemem może być tylko wrześniowy wyjazd z dziećmi, albowiem muszą one iść do szkoły. Co innego, jeśli dzieci są już dorosłe i idą na studia, im wyjazd wakacyjny we wrześniu z pewnością nie będzie przeszkadzał.
Wakacje nad morzem, bez względu, czy to Sarbinowo, czy Pobierowo, pozwalają także na zbieranie grzybów w okolicznych lasach. To dodatkowy atut, taki sam, jak znacznie niższe ceny na wynajem sprzętu sportowego, dzięki któremu można spróbować na przykład jazdy na rowerze wodnym.

Nie ma zatem co płakać, jeśli w danym roku szef nie udzieli nam urlopu w czasie lipca lub sierpnia. Może bowiem okazać się, że w sierpniu będzie padał deszcz i będzie chłodno, gdy tymczasem w lipcu pogoda będzie przepiękna i będzie zachęcać do wypoczynku na plaży, zwiedzania miasteczek, spacerów i wycieczek po okolicy.