Walentynki jako komerycyjne święto

 

W dzisiejszych czas każdy z nas pragnie zarobić na czym tylko się da. Więc okazjami do stworzenia nowego biznesu są często różnego rodzaju święta  które Polacy obchodzą. Komercyjny świętem stały się Walentynki. Społeczeństwo, nawet nie same kobiety zaczęło wymagać, aby podczas tego święta miało miejsce obdarowywanie się prezentami. Przez, co stała się okazja na nowy biznes.

Jakie prezenty są dostępne na Walentynki?

koszulki dla zakochanychPoprzez komercjalizację tego święta mamy na rynku wiele ofert prezentów na tą okazję. Po pierwsze typowym prezentem na tą okazję zdecydowanie są kwiaty. Każda kobieta uwielbia kwiaty. Więc kwiaty w połączeniu z czymś słodkim przekupią każdą kobietę. Po drugie, ważnym elementem podczas obchodzenia tego święta często jest kolacja na mieści. Wpada na to cały świat i właśnie w tym dniu nie ma możliwości znalezienia wolnego stoliku gdziekolwiek, nawet w fast-foodach. Dlatego dziwne jest to, że ktokolwiek decyduje się na wyjście w ten dzień. Po trzecie, właśnie ta trzecia kategoria to są te prezenty które przez wielu określane są jako kicz. Zaczynają od  kubków, poduszek w serduszka, kończąc na swoich zdjęciach w ramkach z serduszkiem. Typowym także prezentem jest kupowanie misi ze serduszkami w ręce, na brzuchu i gdzie tylko sobie dziewczyna wymarzy. Częstym motywem, prezentem z wielkim „wow”, jest miś w rozmiarze osoby dorosłej. I na zakończenie dla par obdarzających siebie szczególną miłością są koszulki dla zakochanych, lub też koszulki ze zdjęciem ukochanego/ukochanej.

Komercjalizacja tego święta wymaga od mężczyzn wiele zorganizowania. Muszą oni wpasować się  w oczekiwania społeczeństwa. Ich kobiety, czasem mimo totalnej obojętności do tego święta słysząc opowiadania o cudownie przeżytym dniu z okazji właśnie tego święta czują pewien niedosyt, mimo mają takie wieczory co weekend, to wpływ społeczeństwa, niepodporządkowanie się temu schematowi wywołuje w nich te emocje, zupełnie bezpodstawne.