wedkarstwo morskie

Wędkarstwo wyczynowe

Jeśli znudziło Ci się siedzenie nad brzegiem i przyglądanie się spławikowi, który – jak na złość – nie chce nawet drgnąć, postaw na wędkarstwo nieco bardziej wyczynowe. Oczywiście najpierw trzeba się do tego odpowiednio przygotować – także w zakresie niezbędnego sprzętu.

Sklep żeglarski odpowiednio Cię wyposaży

Panująca w niektórycwedkarstwo morskieh środowiskach opinia, że wędkarstwo to domena przede wszystkim emerytów, którzy siedząc nad rzeką, stawem lub jeziorem po prostu zabijają czas, jest tyleż krzywdząca, co nieprawdziwa. Wystarczy spojrzeć na statystyki zarejestrowanych wędkarzy lub po prostu przejść się o poranku przy zarybionych akwenach, by przekonać się, że jest to domena także, a może przede wszystkim, ludzi młodych. Zdecydowany prym wiedzie wędkarstwo spławikowe, które jest uprawiane z brzegu. W tym przypadku wystarczy podstawowy sprzęt, by miło spędzić czas. Spora grupa sięga też po spinning i łowi na różnego rodzaju gumki, woblery, błystki itd. Ale po pewnym czasie niektórym osobom nudzi się już ten rodzaj aktywności i chcą spróbować czegoś nowego. Z reguły zaczynają więc od wyprawy morskiej, organizowanej w Trójmieście, na Helu lub w okolicach. Taka wycieczka to świetna okazja, by złapać na przykład okazałego dorsza, ale też wspaniała zabawa, zwłaszcza jeśli jedziemy tam ze znajomymi. Na morzu okazuje się przede wszystkim jak bardzo wędkarstwo „ze środka” akwenu różni się od brzegowego i okazuje się, że wiele doświadczeń można przenieść na wędkarstwo śródlądowe, które w naszym kraju jest najbardziej popularne.

Aby jednak podołać temu wyzwaniu, trzeba nieco zainwestować w sprzęt. Odwiedzić należy nie tylko sklep wędkarski, w którym zaopatrzymy się w niezbędne akcesoria, ale również… sklep żeglarski. To właśnie tam kupimy bowiem osprzęt niezbędny do wypłynięcia nieco dalej od brzegu. Przyda nam się kotwica, ale przede wszystkim solidna łódka lub ponton. Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą przekonywać, że wystarczą jeszcze dwa wiosła, ale dla własnej wygody i przede wszystkim bezpieczeństwa, warto zainwestować także w solidne silniki zaburtowe oraz ster.