Wniosek o odzyskanie vatu z ue

Kilka lat temu założyłam własne przedsiębiorstwo. Mój interes prosperował bardzo dobrze. Do tego stopnia, że zdecydowałam otworzyć się jego zagraniczny oddział. Szukałam dla siebie odpowiedniego miejsca na rynku, w związku z czym w zeszłym roku bardzo dużo podróżowałam po różnych krajach unii europejskiej. Poniosłam w związku z tym, dosyć dużo kosztów.

Jak odzyskać vat z krajów unijnych?

odzyskanie vat z ueDowiedziałam się jednak, że część poniesionych przeze mnie kosztów można odzyskać. Konkretnie chodziło o zwrot podatku vat zapłaconego w krajach unii europejskiej. Zainteresowałam się tym tematem, ponieważ dla mnie była to dosyć znaczna kwota. Poszukiwania informacji na temat tego, jak złożyć odpowiedni wniosek o odzyskanie vat z ue rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: odzyskanie vat z ue, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć rzetelną publikację na ten temat. Dowiedziałam się z niej, że odpowiedni wniosek należy złożyć do urzędu skarbowego właściwego ze względu na siedzibę firmy. Ze względu na podpisane traktaty unijne, przedsiębiorca nie miał już obowiązku rejestracji w zagranicznych urzędach skarbowych, aby uzyskać zwrot vat. Było to bardzo praktyczne rozwiązanie, ale jeszcze większym ułatwieniem dla firm było dla mnie to, że całą sprawę można było załatwić drogą elektroniczną za pomocą platformy epuap.

Zdecydowałam się złożyć wniosek o odzyskanie vatu z ue właśnie tym sposobem. Jak się już wkrótce okazało, złożenie wniosku tym sposobem w znaczący sposób przyśpieszyło odzyskanie przeze mnie podatku vat. Chociaż urząd skarbowy ma na to 30 dni, bo tak jest zawarte w przepisach ordynacji podatkowej, to ja już po około tygodniu otrzymałam decyzję administracyjną o pozytywnym rozpatrzeniu złożonego przeze mnie wniosku.