lampy

Wybieramy lampy sufitowe

Łazienka to pomieszczenie, w którym przebywamy przynajmniej dwa razy dziennie, tak więc powinna być zarówno stylowa, jak i praktyczna. Urządzając ją, nasza uwaga zazwyczaj jest skupiona na kafelkach, armaturze i dodatkach, a o oświetleniu myślimy dopiero na samym końcu.

Jakie lampy sufitowe wybrać?

lampyTymczasem to bardzo ważny element wyposażenia, który w dużej mierze decyduje o funkcjonalności. Chociaż najczęściej kupujemy lampy sufitowe dostępne w marketach, warto poświęcić na wybór oświetlenia tyle samo czasu, co w przypadku wyboru płytek, czy armatury. Światło kształtuje wnętrze, szczególnie w łazience potrzebne będą przynajmniej jego dwa źródła. Górne lampy italux na ogół są oświetleniem jednopunktowym, można też zamontować kinkiety. Jeżeli chcemy, aby łazienka była maksymalnie estetyczna dobrym rozwiązaniem będą halogeny umieszczone w podwieszanym suficie, dzięki temu okablowanie nie będzie widoczne. Jeżeli montujemy oświetlenie na ścianie, warto pamiętać o jego odpowiednim ustawieniu w stosunku do lustra. Istotne będzie także prawidłowe doświetlenie lustra, światło nie powinno oślepiać i powodować odbić, osoba patrząca się w lustro nie powinna widzieć żadnych cieni.

W małej łazience wystarczą dwa rodzaje oświetlenia, natomiast w większej najlepiej doświetlić także strefę kąpielową. Światło nad wanną lub kabiną prysznicową oprócz swojej podstawowej funkcji stanowi świetną dekorację. W ostatnim czasie na popularności zyskały światłowody i diody imitujące gwiazdy, które umieszcza się na podwieszanym suficie.