automatyka do bram

Wybór bramy garażowej i niemały zawrót głowy

Obserwując nasz rynek mazowiecki możemy stwierdzić, że ilość produktów w dużym stopniu uległa zwiększeniu. W związku z tym, mamy możliwość większego wyboru. Niestety, jak się okazuje w praktyce, zbyt duży wybór staje się dużym kłopotem. Tak też się dzieje w przypadku poszukiwania idealnej bramy garażowej do naszego garażu pod Warszawą.

Ceny bramy garażowej nie muszą być duże

brama garażowaBramy garażowe występują w wielu postaciach, najbardziej popularne to: bramy skrzydłowe, które otwierają się jak drzwi. Na naszym rynku występują jako jedno lub też dwu skrzydłowe, jednakże najczęściej stosowane są dwu skrzydłowe. W chwili obecnej bramy jedno skrzydłowe nie cieszą się dużym zainteresowaniem, w związku z tym są produkowane sporadycznie, najczęściej na indywidualne zamówienie klienta.
Bramy rozwierane mają pewną wadę. Otwierane są jedynie ręcznie i wymagają dobrze uprzątniętego podjazdu. W przypadku nadmiernego opadu śniegu, otwarcie takiej bramy staje się uciążliwe. Zaletą jest z całą pewnością ich stosunkowo niska cena, a także bardzo prosty montaż. Kolejnym rodzajem bram garażowych, które również mogą poszczycić się niemałym zainteresowaniem to bramy uchylne.
Bramy uchylne stosowane są do niewielkich garaży. Główną zaletą takich bram jest z całą pewnością prosty sposób zamykania jak i otwierania. Większość bram wyposażona jest w zamek. Najczęściej umieszcza się go w centralnym miejscu, co gwarantuje łatwy do niego dostęp. Bramy uchylne pracują cicho, nie sprawiając żadnych trudności. Montaż również nie jest problematyczny.
Jeśli jednak nasz garaż usytuowany jest blisko ulicy, bądź też nie mamy miejsca na zamontowanie bram uchylnych czy też rozwieranych, wówczas możemy wziąć pod uwagę bramy segmentowe. Zaletą takiego typu bramy jest bardzo płynna i cicha praca. Ponadto warto zwrócić uwagę, że tutaj brama nie wysuwa się na zewnątrz garażu, co jest bardzo istotne. Brama podczas otwierania umieszcza się zazwyczaj pod sufitem. Sporadycznym zainteresowaniem cieszą się masywne bramy rolowane.

Bramy tego typu są bardzo ciężkie, wysuwają się ze skrzynki, która odpowiednio jest montowana. Otwierane są przy użyciu sterowania. Może to być sterowanie automatyczne jak i ręczne. Bramy tego typu stanowią przeszkodę dla intruzów.