Wybór butelki dla malucha

Karmienie dziecka jest z pewnością jednym z największych wyzwań dla świeżo upieczonej mamy. Dopóki karmi ona piersią, to nie musi się martwić butelkami czy smoczkami ani koniecznością odmierzania pokarmu. Jednak zawsze warto mieć w zapasie choć jedną butelkę.

Z czego są zrobione butelki dla noworodków?

jaka butelka dla noworodkaWyprawka dla dziecka, które dopiero się urodziło, składa się z najważniejszych produktów i artykułów, które będą mu towarzyszyły przez pierwsze miesiące, a nawet lata życia. Każdy maluch potrzebuje łóżeczka ze szczebelkami, wózka, kompletu ubranek czy butelek, które z pewnością się przydadzą. Kiedy mama skończy karmić piersią, to będą one niezbędne. Jeżeli nie wiemy jaka butelka dla noworodka będzie idealna, to najlepiej poradzić się opinii doświadczonego sprzedawcy w sklepie z artykułami dla niemowląt lub zasięgnąć opinii u lekarza pediatry, albo doradcy laktacyjnego. Przeważnie butelki są podzielone ze względu na wiek malucha. Mają odmienną wielkość i rozmiar smoczka, który jest zawsze dołączony w komplecie. Dla noworodków są butelki o pojemności stu pięćdziesięciu mililitrów, natomiast dla niemowlaków mogą już mieć dwieście lub nawet trzysta pięćdziesiąt mililitrów. W sprzedaży dostępne są butelki wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła. Oba rodzaje można myć ręcznie lub w zmywarkach, ale przed zastosowaniem zawsze trzeba je wyparzyć wrzątkiem, w celu pozbycia się ewentualnych bakterii. Każda butelka ze smoczkiem, posiada praktyczną zatyczkę i kapsel zabezpieczający płyn przed wylanie.

Takie butelki świetnie się sprawdzają w zastosowaniu domowym, ale można je też zabierać na spacer. Zajmują mało miejsca, są lekkie i pojemne. Zawsze warto jest mieć przynajmniej wie butelki na zamianę i smoczki w odpowiednich rozmiarach.