Wybór pościeli dla dziecka

 

Pościel dla dziecka musi być dobra jakościowo i mocno przemyślana. Jest to materiał, pod którym dziecko spędza całą noc, wobec czego musi spełniać bardzo precyzyjne wymagania. Nieprawidłowo dobrana pościel może powodować problemy ze snem wynikające z przepocenia, swędzenia, a nawet powodować alergię. 

Najzdrowszy materiał na pościel dla dziecka

pościel do łóżeczkaNajlepszym materiałem na pościel dzieci jest bawełna. Dobrze wchłania wilgoć i nie daje przy tym uczucia wilgoci, dodatkowo jest odporna na rozciąganie i praktycznie nie uczula. Ma też swoje wady, bowiem łatwo ulega gnieceniu, ale jest to raczej mało znaczący argument, jeśli weźmiemy pod uwagę jego zalety. Pościel do łóżeczka ma też różne rozmiary, choć podstawowy i najczęściej spotykany to 100×135 cm. Choć łóżeczka dziecięce przede wszystkim mają rozmiary 60×120, to tej wielkości pościel będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dobrze nią okryjemy dziecko, wystarczy na dłużej, nawet jeśli dziecko dość szybko urośnie i nie pozwoli dziecku tak łatwo się odkryć w nocy. Jeśli chodzi o kolor i wzór, to ta kwestia zależy od upodobań i stylu rodziców, bowiem wzory dostępne na na rynku nie stawiają żadnych ograniczeń w tej kwestii. Oprócz bawełny istnieją też inne materiały, ale większość z nich niesie za sobą ryzyko alergii, a więc najlepiej wybrać taką pościel do łóżeczka, która da nam pewność zachowania bezpieczeństwa i zdrowia.

Wybór idealnego łóżeczka, odpowiedniego materaca, zdrowej pościeli i antyalergicznego wypełnienia to podstawa aby zapewnić dziecku bezpieczne i przespane noce. To natomiast pozwala odpoczywać rodzicom i daje satysfakcję z prawidłowo dokonanych wyborów. Różnorodność ofert na rynku może wprowadzić w zakłopotanie, warto więc skorzystać z opinii ekspertów i postawić na najwyższą jakość.