Wykorzystanie suwnicy pomostowej w magazynach

 

Znajomy załatwił mi pracę na magazynie. Wcześniej pracowałem na magazynach, ale nigdy nie były to magazyny takich rozmiarów, jak ten, w którym zaczynałem nowy rozdział kariery pracowniczej. Tutaj mieliśmy do czynienia z wielkogabarytowymi towarami, do których rozmieszczania nie wystarczyła siła własnych rąk czy wózka widłowego. Od razu więc wiedziałem, że będę miał dużo do nauczenia.

Suwnice pomostowe w halach magazynowych

suwnica pomostowaNa hali mieliśmy do czynienia z wielkimi kontenerami oraz innymi przesyłkami, które musieliśmy szykować do dalszej podróży. Mój znajomy zajmował się przemieszczaniem takich kontenerów, ponieważ miał odpowiednie do tego kwalifikacje. Przez kilka pierwszych dni zajmowałem się raczej mniej angażującymi zadaniami, ale w końcu miałem okazję z bliska podpatrzeć, jak wygląda praca znajomego. Jego odpowiedzialnością była halowa suwnica pomostowa. To on nią operował, a dzięki temu, to on mógł zajmować się przenoszeniem gigantycznych i bardzo ciężkich kontenerów. Pokazał mi dokładnie, na czym polegała jego praca i muszę przyznać, że dosyć szybko załapałem, jak się tym obsługuje, co należy robić i na co uważać. Oczywiście nie mogłem z miejsca zacząć operować taką suwnicą. Ewentualny błąd mógłby się skończyć tragedią. Ale ustaliliśmy w pracy, że zrobię odpowiedni kurs, by na naszym magazynie było więcej osób, które będą mogły przysiadać przy suwnicy i zajmować się rozmieszczaniem przesyłek.

Po jakimś czasie ja oraz znajomy w dwójkę zajmowaliśmy się operowaniem suwnicą pomostową. Praca bardzo przypadła mi do gustu. Była pracą odpowiedzialną ale też dawała mi sporą satysfakcję. Nabrałem w niej już wystarczająco dużo wprawy, by móc wykonywać każdy ruch z taką dokładnością, co mój kolega, który pomógł mi do tej pracy trafić.