Wynajmowanie samochodów od wyspecjalizowanych firm

 

W obecnych czasach samochody są niezwykle przydatne w najróżniejszych sytuacjach. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na swój własny samochód. Może być to spowodowane czynnikami finansowymi – poza samym zakupem auta należy również brać pod uwagę koszty napraw, eksploatacji oraz ubezpieczeń. Są również osoby, które samochodu potrzebują tylko w wyjątkowych sytuacjach i nie mają potrzeby posiadania auta na stałe.

Czy warto wynajmować samochód?

Wynajem samochodówNa rynku wynajmu samochodów jest obecnie wiele firm, które specjalizują się w tej dziedzinie. Oferta jest niezwykle bogata i różnorodna. Firmy wynajmujące samochody prześcigają się we wprowadzaniu coraz to nowszych ofert dostosowanych do potrzeb klientów. Oferty te kierowane są zarówno do osób fizycznych jak i małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Usługi te wyróżniają konkurencyjne ceny, terminowość realizacji zamówień oraz dopasowanie ofert do potrzeb klienta. Firmy zajmujące się wynajmem samochodów z reguły mają bogato rozbudowaną flotę, dzięki czemu mają do zaoferowania samochody różnych marek i klas w dobrym stanie technicznym. W zależności od potrzeb wyróżniany jest wynajem samochodów krótko-, średnio- i długoterminowy. Krótkoterminowy wynajem samochodu obejmuje okres do 1 miesiąca. Ceny uzależnione są od zadeklarowanej przez klienta ilości wynajmów. Im częściej i na dłuższe okresy dokonujemy wynajmów, tym korzystniejsze warunki są nam oferowane. Średnioterminowy wynajem samochodów czasowo ujmowany jest w okresie 6 miesięcy. Wynajem samochodu długoterminowy może trwać nawet do 3 lat. Jako klient, posiadamy możliwość wyboru wynajmowanego samochodu pod względem marki, klasy ale również wyposażenia znajdującego się w aucie. Bardzo istotnym elementem jest to, że jako przedsiębiorcy nie musimy przejmować się stanem technicznym wynajmowanych samochodów, gdyż jest to obowiązek firmy wynajmującej. Wynajem samochodu obejmuje ubezpieczenie wynajętego auta, obsługę techniczną, udostępnienie pojazdu zastępczego w razie wypadku lub awarii.

Wynajem samochodu to idealne rozwiązanie w wielu różnorodnych przypadkach. Jest to dobry pomysł zarówno w przypadku weekendowego wyjazdu z rodziną jak i sposób na prowadzenie działalności gospodarczej. Długoterminowy wynajem samochodów łączy finansowanie pozyskiwanych samochodów wraz z kompleksową obsługą serwisową. Wynajem taki może być zakontraktowany na postawie umowy dzierżawy bądź umowy leasingu operacyjnego.