Wyprzedaż materacy piankowych

Pracowałem w jednym z największych w mieście sklepów z materacami. Właściwie, to mieszkańcy z całego miasta przyjeżdżali do tego sklepu, bo mieli pewność, że dostaną każdego rodzaju materac najwyższej jakości. Oferowane były tylko najlepsze produkty i dzięki temu sklep był taki znany.

Najwyższej jakości materace piankowe w niższych cenach 

Materac piankowyCeny były dość wysokie w porównaniu z innymi sklepami, jednak mimo to klienci zawsze wybierali ten jeden sklep. Pewnego dnia szef wpadł do sklepu z informacją, że mam wprowadzić wyprzedaż na jeden rodzaj materaców. To ja miałem samodzielnie dokonać wyboru. Materac piankowy, który oferowany był od niedawna cieszył się największym zainteresowaniem wśród klientów i dlatego ten właśnie produkt zdecydowałem się przecenić. Szef dał mi jasne wytyczne jak przeprowadzić wyprzedaż i się do tego dostosowałem. Cena takiego materaca piankowego została obniżona o czterdzieści procent. Oczywiście w promocji uwzględnione zostały materace piankowe we wszystkich rozmiarach. Nie zdziwił mnie fakt, że wieść o wyprzedaży rozniosła się po całym mieście w ciągu dwóch dni. Sklep był znany i klienci szybko dostali informację o wyprzedaży materacy piankowych. W przeciągu tygodnia sprzedałem wszystkie materace piankowe, które znajdowały się na magazynie. Nawet klient kupił ten z ekspozycji, bo został jako ostatni a mu bardzo zależało. Szef wiedział, że sklep odniesie tak duży sukces i dlatego właśnie zdecydował się podjąć decyzję o wyprzedaż.

Regularnie odbywała się wyprzedaż materacy w sklepie i za każdym razem dotyczyła ona innego produktu. Ludzie często czekali już przed sklepem przed otwarciem, żeby mieć pewność, że uda im się kupić materac w niższej cenie. Obroty rosły każdego miesiąca i szef był zadowolony.