Wysokiej jakości laweta samochodowa

Coraz większa liczba warsztatów samochodowych poszerza zakres realizowanych usług o pomoc drogową. W tym przypadku konieczne będzie wyposażenie w dodatkowy sprzęt w postaci choćby autolawety czy samochodu z dodatkową naczepą w formie właśnie lawety. Najlepiej, aby posiadać kilka różnych pojazdów do przewozu różnego rodzaju samochodów – osobowych, a także nieco większych aut.

Kiedy warto kupić wysokiej jakości lawetę?

wysokojakościowa laweta do przewozu samochodówOsoby, które prowadzą własne firmy, czyli warsztaty samochodowe oraz dealerzy samochodowi. W każdym tym przypadku inwestycja w nowoczesną autolawetę bardzo szybko się zwróci, ponieważ pracownicy niemal codziennie korzystają z tego rodzaju pojazdu. Tak więc wysokojakościowa laweta do przewozu samochodów przyda się podczas sprowadzania aut z zagranicy lub przewozu uszkodzonych pojazdów w celu ich naprawy. Wcale nie chodzi tutaj wyłącznie o sytuacje po wypadkach czy drogowych kolizjach, ponieważ awarie mogą się zdarzyć niemal wszędzie! Mechanik chcąc służyć kompleksowe usługi, powinien posiadać choćby jedną lawetę, a firmy świadczące z kolei auto pomoc – nawet kilka różnych modeli autolawet. Zakupu najlepiej dokonać u sprawdzonego przedsiębiorcy, który doradzi w doborze odpowiedniego pojazdu, uwzględniając potrzeby i rodzaj prowadzonej działalności przez określonego klienta. Oczywiście w przypadku pojedynczych zdarzeń i niezbyt często wykorzystania autolawety, raczej korzystniejszą opcją będzie jej wynajem.

Jeśli chodzi o cenę zakupu autolawety to jest ona bardzo zróżnicowana i zależy przede wszystkim od marki, stanu technicznego czy dodatkowych funkcji, a także wielkości. Warto tutaj pamiętać, że wielu sprzedawców proponuje dogodne warunki finansowania w postaci leasingu, rat kredytowych czy pozostawienia własnego pojazdu w formie rozliczenia.