wróżka

Z wizytą u wróżki

Chociaż wielu osobom wróżbiarstwo kojarzy się z zabobonami, to jednak wciąż pozostaje spora grupa ludzi, którym te komentarze nie przeszkadzają. Wierzą oni w możliwość przepowiadania przyszłości, choćby za pomocą kart tarota.

Dobra wróżka przepowie Ci przyszłość

wróżkaUważają, że dobra wróżka jest w stanie nie tylko przepowiedzieć przyszłość, ale również poradzić w jaki sposób można uniknąć problemów, które zapowiadają karty. Można więc przyjąć, że wróżka to również odpowiednik psychologa. Był czas, kiedy wróżbiarstwem parano się nielegalnie. Kobiety zajmujące się tym zawodem ryzykowały niekiedy życie. Później przyszła era racjonalizmu, również niezbyt przychylna dla wróżek. Dopiero we współczesnym, liberalnym społeczeństwie wiara we wróżby nie jest aż tak stygmatyzująca, jak przed laty. Również same wróżki mogą legalnie rejestrować swoją działalność, czerpiąc wreszcie korzyści majątkowe ze swojej pracy. W dobie internetu znalezienie wróżki jest bardzo łatwe. Jeżeli mieszkamy np. w Warszawie, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło „wróżka warszawa”, żeby otrzymać długą listę specjalistek od tego rodzaju usług. Współczesne wróżbiarki ogłaszają się, mają strony internetowe i konta na portalach społecznościowych. Bez trudu można więc znaleźć odpowiednią osobę, skontaktować się z nią i umówić na spotkanie.

To czy wierzymy we wróżby, to sprawa drugorzędna, ponieważ sama czynność wróżenia to nie wszystko. Ważna jest atmosfera miejsca, w którym odbywa się seans. Warto zatem spróbować, choć oczywiście istnieje ryzyko, że po jednym seansie będziemy za jakiś czas chcieli wrócić, po kolejną wróżbę.